Średniowieczny dwór rycerski w Polsce. Wizerunek archeologiczny

Anna Marciniak-Kajzer
Średniowieczny dwór rycerski w Polsce. Wizerunek archeologiczny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Relikty dworów rycerskich to dzisiaj najczęściej tzw. grodziska stożkowate – anonimowe pagórki – kryjące w sobie ślady po najczęściej drewnianej, wyjątkowo murowanej zabudowie i liczne drobne zabytki, będące pozostałością dawnego wyposażenia. W odróżnieniu od zamków, rzadko są zwiedzane, ale za to częściej niszczone… Książka przedstawia obraz obronnych dworów rycerskich, jaki rysuje się po trwających od pół wieku badaniach archeologicznych. Omówienie wyglądu zabudowań, wyposażenia wnętrz i przedmiotów używanych przez mieszkańców dworów, jakie rekonstruuje archeolog, uzupełnione zostało przekazami ze źródeł pisanych, co pozwala na lepsze poznanie realiów życia rodziny rycerskiej w średniowiecznej Polsce.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7525-543-0, 9788375255430
Wydawnictwo: WUL - Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego
Kategoria: Historia
Stron: 512

Autor

Anna Marciniak-Kajzer Anna Marciniak-Kajzer Dr hab. Anna Marciniak-Kajzer, archeolożka, prof. Uniwersytetu Łódzkiego.

Pozostałe książki:

Archaeology on Medieval Knights' Manor Houses in Poland Rzeczy ludzi średniowiecza. W domu Sieradzki Rocznik Muzealny. Tom 10 - 1995-1996 Sieradzki Rocznik Muzealny. Tom 9 - 1993-1994 Średniowieczny dwór rycerski w Polsce. Wizerunek archeologiczny
Wszystkie książki Anna Marciniak-Kajzer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Średniowieczny dwór rycerski w Polsce. Wizerunek archeologiczny nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Średniowieczny dwór rycerski w Polsce. Wizerunek archeologiczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl