Stanisławów jednak żyje

Tadeusz Olszański
Stanisławów jednak żyje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Stanisławów, obecnie Iwano-Frankiwsk, niegdyś trzecie (po Lwowie i Krakowie) miasto Galicji, stolica Podkarpacia i Pokucia, dziś leży poza granicami Polski. Nie ma już Stanisławowa, ale wciąż są i żyją rozsiani po świecie stanisławowiacy. Niezwykle ciepło przyjęli oni wydane w 2008 roku "Kresy Kresów. Stanisławów" Tadeusza Olszańskiego (publicysty "Polityki", autora wielu książek oraz tłumacza literatury węgierskiej), niejednokrotnie dzieląc się z autorem własnymi wspomnieniami, uzupełniając zawarte w książce informacje i prosząc o ciąg dalszy.
Oto i on. W książce "Stanisławów jednak żyje" autor rozwinął niektóre wątki, przedstawił losy stanisławowskich bohaterów, takich jak prezydent Wacław Chowaniec, druh Romuald Rzędzian, doktorzy Jan Gutt i Stefan Hoszowski, Kazimierz Tatara, ale też opowiedział historie zwykłych ludzi, mieszkańców przedwojennego, wielokulturowego i etnicznie zróżnicowanego Stanisławowa. Opowieść wzbogacają unikatowe fotografie, w większości pochodzące z archiwów rodzinnych."

Autorzy
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-244-0137-6, 9788324401376
Wydawnictwo: ISKRY

Autor

Tadeusz Olszański Tadeusz Olszański
Urodzony 28 sierpnia 1929 roku w Polsce (Stanisławów)
Tadeusz Olszański, ps. i kryptonimy Simenfalvy, T.O., tad. – polski dziennikarz, publicysta, tłumacz. Jest synem Tadeusza Olszańskiego (ur. 1878 w Kopczyńcach pod Tarnopolem) i Katarzyny Simenfalvy (ur. 1898 w Wynohradiwie (wówczas węg. Nagyszőlős ...

Pozostałe książki:

Kuchnia erotyczna Budapeszt Na węgierskim stole : pysznie i domowo Kresy kresów. Stanisławów Kresy Kresów. Stanisławów jednak żyje
Wszystkie książki Tadeusz Olszański

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Stanisławów jednak żyje aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stanisławów jednak żyje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl