Star Wars. Przebudzenie mocy. Wizje twórców

Szostak Phil, Rick Carter
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Star Wars. Przebudzenie mocy. Wizje twórców
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Star Wars. Przebudzenie mocy. Wizje twórców to wyjątkowa opowieść o tym, jak najnowszy rozdział gwiezdnej sagi został powołany do ekranowego życia. Czytelnicy będą mogli poznać od kulis pracę filmowego działu artystycznego i dowiedzieć się, jak powstawały niezapomniane postaci, fantastyczne planety i niezwykłe istoty, które pojawiły się w jednej z najbardziej wyczekiwanych produkcji w dziejach kina. Album prezentuje całą historię kształtowania się koncepcji wizualnej siódmego epizodu gwiezdnej sagi – od pierwszych spotkań artystów i twórców scenografii po finałowe prace postprodukcyjne.Zamieszczone w książce wypowiedzi współtworzących film artystów dają wgląd w fascynujący proces przekuwania wizji reżysera J.J. Abramsa w konkretne obrazy, które pamiętamy z sali kinowej. Przebieg twórczej pracy nad Przebudzeniem mocy przedstawiają setki niesamowitych ilustracji zamieszczonych w albumie: grafik i szkiców koncepcyjnych, scenorysów, planów scenografii oraz malowanych teł do planów zdjęciowych. Ta unikatowa kolekcja przez lata będzie zachwycać wielbicieli Gwiezdnych wojen i fanów kina w ogóle.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-253-2370-7, 9788325323707
Wydawnictwo: Ameet
Kategorie: Albumy, Dla dzieci
Stron: 265

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Star Wars. Przebudzenie mocy. Wizje twórców nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@piotr_osowski
2022-08-24
7 /10
Przeczytane Star Wars

Czytania może niewiele, ale za to jakie ilustracje.

× 4 | link |
@twoj.emil
2022-09-12
9 /10
Przeczytane Zagraniczne WAKACJE WAKACJE 2022 W prezencie Star Wars Star Wars (inne) Posiadam Moja kolekcja Albumy

Tekst nie był dla mnie specjalnie interesujący - był to po prostu niezbyt porywający opis produkcji - ale to nie on jest tu najważniejszy. Liczą się przede wszystkim ilustracje, a te są po prostu piękne, inspirujące i działające na wyobraźnię. Można dzięki nim prześledzić jak ewoluowała koncepcja twórców, jak bardzo ich początkowe pomysły różniły się od tego co finalnie zobaczyliśmy na ekranie. Polecam wszystkim fanom, nie tylko tym, którym film się podobał.

× 2 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Star Wars. Przebudzenie mocy. Wizje twórców. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl