Starczestwo - kierownictwo duchowe w Rosji XIX w.

Andrzej Kamiński OP
Starczestwo - kierownictwo duchowe w Rosji XIX w.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Starcij Pustelni Optgnskiej i mnich-cudotwórca - Św. Serafin z Sarowa (1759-1833) to „dwa centra życia duchowe­go, dwa ogniska, przy których rozgrzewała się zamarznięta Rosja" (G. Fiedotow) w XIX w. Autentyczność życia starców przyciągała ludzi i dodawała im otuchy. Starcy - kierownicy duchowi w stylu starożytnej pustyni egipskiej czy galilejskiej, obecni byli nie tylko w Pustelni Optyńskiej. Wyjątkowość Optyny polegała jednak na tym, że starcy stworzyli tu jednomyślną wspólnotę braci. Wspólnota ta wychowywała kolejnych kierowników duchowych, nowych starców. Starcy byli integralną częścią wspólnoty, nie funkcjonowali obok, ale w niej, dzięki temu cała wspólnota była rzeczywistym świadectwem modlitwy, milczenia i ascezy dla przybywających tu pielgrzymów - bogomolców. Starcy niejako w imieniu wspólnoty służyli ludziom, zwracającym się o pomoc duchową. Dzięki tej atmosferze powstała cała dynastia starców.
ISBN: 978-83-939795-0-9, 9788393979509
Wydawnictwo: LIST Stowarzyszenie Ewangelizacji przez Media

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Starczestwo - kierownictwo duchowe w Rosji XIX w.? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Starczestwo - kierownictwo duchowe w Rosji XIX w.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl