Stosunki pracy w polskich organizacjach

Janusz Tadeusz Hryniewicz, Janusz Hryniewicz
Stosunki pracy w polskich organizacjach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Janusz T. Hryniewicz, badając stosunki pracy w polskich organizacjach, eksponuje kulturowe uwarunkowania zachowań pracowniczych, których źródeł szuka w historii Polski i Europy, a także w zjawiskach współczesnych. Na podstawie badań empirycznych opisuje modele motywacyjne, bada też psychiczny koszt pracy, który wiąże się z innowacyjnością pracowniczą i postawami irracjonalnymi. Autor zajmuje się wzajemną zależnością między stylami kierowania, zachowaniem pracowników, efektywnością przedsiębiorstw i stosunkami własności. Stawia pytania: - Czy podręcznikowe zasady kierowania mają zastosowanie w polskiej kulturze organizacyjnej? - Czy metody kierowania w firmach prywatnych różnią się od metod stosowanych w przedsiębiorstwach państwowych? - Czy zmiany własnościowe przyczyniły się do wzrostu alienacji pracy? - Jakie są źródła alienacji? - W jakiej mierze jest ona efektem dominacji, a w jakiej tkwi w samych wyalienowanych? - Czy władza jest używana do koordynowania pracy, czy raczej służy utrwalaniu stosunków klasowych? - Na czym polega symboliczna dominacja i jak się przejawia w sporach ideologicznych? Autor zwraca także uwagę na przeszkody osobowościowe utrudniające współdziałanie i blokujące dostosowanie polskich organizacji do gospodarki opartej na wiedzy. Szuka odpowiedzi na pytanie, jak należy postępować, by wybrać optymalny styl kierowania.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7383-164-3, 9788373831643
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Stosunki pracy w polskich organizacjach nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stosunki pracy w polskich organizacjach. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl