Stowarzyszenie wędrujących dżinsów

autor: Ann Brashares Braiter Paulina (tłum.)
Stowarzyszenie wędrujących dżinsów
4.18
Ocena 4.18 na 5 możliwych
Na podstawie 114 ocen kanapowiczów
To opowieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach. Car...
To opowieść o przyjaźni, inicjacji, szczęściu i trudnych doświadczeniach. Carmen kupuje w ciucharni parę znoszonych, wypłowiałych dżinsów. Wieczorem, kiedy cztery przyjaciółki żegnają się przed wyjazdem na wakacje, Carmen chce je wyrzucić, ale Tibby, Lena i Bridget przymierzają po kolei spodnie i...
Pełny opis
Data wydania: 2006
ISBN: 9788323716365
Wydawnictwo: EGMONT
Napisz swoją opinię

Opinie

@Krasnoludek
@Krasnoludek 2012-10-23
Przeczytane (2012-10-09)
Pierwszy i ostatni raz czytałam tą książkę w wieku 14 lat - film strasznie mi ją obrzydził. Spodobała mi się za równo od strony fizycznej( ciągle pojawiające się cytaty, średniej wielkości litery, itp), jak i jej treść. Ciekawa historia dla nastolatek, przygody dziewczyn są naprawdę interesujące, a w każdej z bohaterek wiele czytelniczek, może odnaleźć jakąś cechę pasującą do niej samej. Nie jest typową, nudna bzdurną historyjką dla amerykańskich nastolatek, jakimi zwykle są karmione dziewczyny zamieszkałe w Stanach - a przy tym i nasze, niestety. Wręcz przeciwnie. Historia jest ciekawa, ciepła, humorystyczna, a momentami wzrusza i sprawia, że w oku może zakręcić się łezka( Bailey). Polecam wszystkim nastolatkom oraz starszemu pokoleniu, które może potem polecić własnym dzieciom, bądź rodzeństwu;_ Niestety, jak to często bywa kontynuacje, już nie sa takie dobre...
@summit
@summit 2011-06-20
Przeczytane (2011-06-20)
Jak wiadomo, wszystko jest kwestią gustu. Ta książka miała być lekka, łatwa i przyjemna. Lekka i łatwa była, ale moim zdaniem nawet jak na ten typ książek była nadto infantylna. Jeśli chodzi o książki młodzieżowe, to o wiele bardziej do gustu przypadły mi książki Meg Cabot i seria "Dziewczyny..." Jacqueline Wilson. Drugiej części już nie przeczytałam, a teraz już na pewno nie przeczytam.
@mar_tyna
@mar_tyna 2009-08-05
Przeczytane (2009-08-05)
Zupełnie nie zgadzam się z poprzedniczką. Książkę czyta się lekko i szybko, bo nie wymaga absolutnie żadnego myślenia. Aktualnie nie czytam już tego typu książek, ale po Dżinsy sięgnęłam ponownie jakiś czas temu, gwoli "odmóżdżenia się" i to chyba moja ulubiona seria z kategorii dla nastolatek - lepsza niż Pamiętniki Księżniczek / Ale Makoty itp.
@Poison_Ivy
@Poison_Ivy 2010-06-17
Stowarzyszenie wędrujących dżinsów to seria bliska mojemu sercu. Czytałam ją bowiem latem, kilka lat temu. Jednak ta część najmniej mi się podobała. Nie miała już w sobie takiej magii jak tom 1. Mimo wszystko polecam, bo chociaż miała swoje niedociągnięcia, to miło się ją czyta.
@Lloret
@Lloret 2008-08-09
Przeczytane (2008-08-08)
Wspaniała książka o nastoletnich przyjaciółkach. Pełna optymizmu, prawdy o przyjaźni. Humor i dobra zabawa ;) Lektura idealna zarówno na wakacje, jak i na długie, zimowe wieczory, kiedy marzy się o tym, by wreszcie nadszedł lipiec... ;)
@Mahi
@Mahi 2008-12-21
Przeczytane (2008-11-07)
Uwielbiam Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów. Niezależnie od tego, czy za oknem deszcz, szaruga, śnieg, mróz, czy złota jesień, ja, czytając, czuję się jakby trwało właśnie lato. I jakbym była jedną z wrześniowych.
@possession-girl
@possession-girl 2010-05-25
Przeczytane (2010-01-01)
Bardzo mi się podobała. Zupełnie inna niż film, który wcześniej widziałam. Bohaterki takie z krwi i kości. Mają i zalety, i wady; nie są przesłodzone, ale też to nie takie dziewczyny jak emo-kompleks.
@dzastin
@dzastin 2010-07-12
Przeczytane (2007-08-07)
Przeczytałam wszytkie części są świetne rzeczywiście można odnaleźć kawałek siebie. Film omija wiele aspektów samo to że łączy kilklcza części w jeden film- omija wiele wątków.
@Kasiuniunia
@Kasiuniunia 2009-05-07
Przeczytane (2009-05-07)
Książka zdecydowanie lepsza. Film w wielu momentach odbiega od treści.Można się zaczytać i zapomnieć o całym świecie :) zdecydowanie polecam. Nie tylko dla nastolatek :D
@camaieu
@camaieu 2013-10-04
Przeczytane (2013-09-23)
sentyment z nastoletnich lat... książka lekka, trochę zabawna, trochę wzruszająca. ostatnio odświeżyłam sobie pamięć i podobała mi się tak samo jak dziesięć lat temu :)
Autorzy
Ann Brashares
(ur. 30 lipca 1967 w Alexandrii) - amerykańska pisarka. Dorastała w Chevy Chase w stanie Maryland. Ukończyła studia filozoficzne w Barnard College. Jej powieści Stowarzyszenie wędrujących dżinsów i...
Inne książki:
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów ~rok później~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~trzecie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~ostatnie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów rok pózniej
Współtworzący tą stronę
puchar @dzusta_85 @dzusta_85 pierwsza opinia