Trzy wierzby - opowieść o przyjaźni

autor: Ann Brashares
Trzy wierzby - opowieść o przyjaźni
4.18
Ocena 4.18 na 5 możliwych
Na podstawie 11 ocen kanapowiczów
Polly, Jo i Ama przyjaźnią się od dzieciństwa. Ostatnio jednak serdeczne więz...
Polly, Jo i Ama przyjaźnią się od dzieciństwa. Ostatnio jednak serdeczne więzi miedzy nimi znacznie się rozluźniły. Nadchodzi lato niosąc ze sobą wielkie zmiany. Każda z przyjaciółek ma inny plan na spędzenie tych wakacji, jak się później okaże przełomowych. Przebojowa Jo, zapragnie dołączyć do g...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788323774570
Wydawnictwo: EGMONT
Napisz swoją opinię

Opinie

@awokadoo
@awokadoo 2011-11-04
Przeczytane (2011-01-01)
Nawet niezła książka. Mnie osobiście z początku nudziła, trudno było mi przebrnąć przez kolejne strony jednakże w miarę czytania zaczęłam się do niej przekonywać i opowieść mnie wciągnęła. Zdecydowanie Coś w sobie ma. Może nie ma tego "Cosia" zbyt wiele ale jego ilość jest wystarczająca aby stworzyć przyjemną książkę o przyjaźni.
@MacochaKopciuszka
@MacochaKopciuszka 2010-02-17
Przeczytane (2010-01-01)
Prawdę mówiąc to Wrześniowe się nie pojawiają Jest o nich tyko napomnknięte. Moim zdaniem ksiązka jak książka jakiegoś ogromnego wrażenia na mnie nie zrobiła aczkolwiek nie jest zła.
@olya
@olya 2009-12-29
Przeczytane (2009-10-18)
Na zabicie nudy jest dobra. Ogółem pusta i nudna. Tylko niektóre momenty były warte uwagi, jednak tylko przez ich smutek. W porównaniu do 'Stowarzyszenia ...' to dno.
@dustfinger
@dustfinger 2010-11-27
Przeczytane (2010-11-27)
Bardzo szybko i przyjemnie się czyta. Żadne wybitne dzieło ale nie uważam, żeby czas spędzony na jej czytaniu był zmarnowany.
@Mahi
@Mahi 2010-01-08
Słyszałam, że pojawiają się tu epizodycznie Wrześniowe. Wiadomo coś o ich losach?
@skibi
@skibi 2010-01-06
Przeczytane (2009-10-18)
Ciekawie opisana przyjaźń, która przetrwała najgorsze próby
@Sky
@Sky 2012-02-09
Przeczytane (2012-02-09)
Niesamowita powieść o przyjaźni. Bardzo mi sie podobała :)
@Micki
@Micki 2010-04-04
Przeczytane (2009-10-18)
Bardzo mi się podobała. Lubie Ann Brashares.
Trzy wierzby - opowieść o przyjaźni

Polly, Jo i Ama przyjaźnią się od dzieciństwa. Ostatnio jednak serdeczne więzi miedzy nimi znacznie się rozluźniły. Nadchodzi lato niosąc ze sobą wielkie zmiany. Każda z przyjaciółek ma inny plan na spędzenie tych wakacji, jak się później okaże przełomowych. Przebojowa Jo, zapragnie dołączyć do grupy starszych dziewczyn, imponuje jej towarzystwo znanych i popularnych ludzi z nowej szkoły. Wrażliwa Polly próbuje odnaleźć swoje korzenie i dowiedzieć się czegoś o ojcu, którego nigdy nie znała. Ambitna Ama musi zmierzyć się ze wszystkimi swoimi lękami podczas obozu przetrwania w górach. Jedno jest pewne, to wyjątkowe lato, a przyjaźń to niezwykle cenny dar, który właśnie one otrzymały od losu. O Autorce Ann Brashares, amerykańska pisarka, urodziła się w 1967 roku w Alexandrii w stanie Virginia, dorastała w Chevy Chase w stanie Maryland. Szkołę średnią ukończyła w Waszyngtonie, natomiast studia filozoficzne w Barnard Collage w Nowym Yorku. Po studiach pracowała jako redaktor w różnych wydawnictwach, by w końcu poświęcić się pisaniu. W roku 2001 opublikowała swoją pierwszą książkę dla młodzieży Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów, która stała się światowym bestsellerem. Do roku 2007 powstały 3 kolejne części Stowarzyszenia…, a także powieść Ostatnie lato. W roku 2005 przygody bohaterek Stowarzyszenia Wędrujących Dżinsów przeniesiono na ekran, a w 2008 zekranizowano pozostałe części serii. Najnowsza powieść Trzy Wierzby, która właśnie trafiła do księgarń, ma szanse powtórzyć sukces Stowarzyszenia. Ann jest miłośniczką podróży i dżinsów, mieszka w Nowym Yorku z mężem i trójką dzieci. Wciąż trzyma w szafie dżinsy z dziesiątej klasy, ale ponieważ nie są magiczne, już przestała się w nie mieścić.

Autorzy
Ann Brashares
(ur. 30 lipca 1967 w Alexandrii) - amerykańska pisarka. Dorastała w Chevy Chase w stanie Maryland. Ukończyła studia filozoficzne w Barnard College. Jej powieści Stowarzyszenie wędrujących dżinsów i...
Inne książki:
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów ~rok później~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~trzecie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~ostatnie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów rok pózniej
Współtworzący tą stronę
puchar @olya @olya pierwsza opinia