Stracone dekady. Historia ZSRR 1917-1991

Mieczysław Smoleń
Stracone dekady. Historia ZSRR 1917-1991
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mieczysław Smoleń dr. hab. Uniwersytetu Jagielońskiego, pracownik naukowy Zakładu Historii Europy Wschodniej, jest autorem wielu artykułów i prac związanych z dziejami Rosji i ZSRR. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest jedną z pierwszych prób w polskiej historolografii całościowego ujęcia dziejów ZSRR- od jego początków, aż po upadek. Nie obciążona naleciałościami dawnych lat, w sposób obiektywny i wyważony pokazuje prawdziwą historię ZSRR. Praca, której podstawową tezą jest postawienie znaku równości między "stalinizmem",a "realnym socjalizmem" adresowana jest do szerokiego kręgu Czytelników: uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, pracowników nauki, jak również do wszystkich miłośników historii. Jesteśmy przekonani, iż lektura tekstu sprowokuje Czytelników do własnych przemyśleń i dyskusji z autorem.
Data wydania: 1994
ISBN: 83-01-11464-9, 8301114649
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Kategoria: Historia
Stron: 410

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Stracone dekady. Historia ZSRR 1917-1991 aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Stracone dekady. Historia ZSRR 1917-1991. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl