Style zachowań awangardowych

Iwona Boruszkowska, Michalina Kmiecik
Style zachowań awangardowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Takiej książki o awangardzie jeszcze nie było. Kalejdoskop i eksperymentarium. Ścieżki rozwidlające się, krzyżujące, zapętlające. Wielogłosowe opowieści wysnute ze szczątkowych śladów awangardowego „dziania się” i akademickie analizy najbardziej znanych, najszerzej komentowanych tekstów. Imponujący tekst-kłącze dowodzi wielkiej erudycji autorek, pokazuje odwagę myślenia o kulturze, wprawiania w ruch ustabilizowanych pojęć, szukania nieoczywistych „»punktów wyjścia« sensu”. Iwona Boruszkowska i Michalina Kmiecik wykonały gargantuiczną pracę, wydobywając z głębokiego cienia twórców, grupy artystyczne i teksty o niemałym znaczeniu dla kształtowania się i funkcjonowania polskiej awangardy. Kompozycja swoiście sylwicznej książki znacznie odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły czytelników dotychczasowe prace akademickie. Badaczki tworzą labirynt o powtarzających się, choć nietożsamych, modułach. Główne analityczne rozdziały przeplatają ścieżkami prowadzącymi przez „milieu” – przestrzenie dalekie od najczęściej uczęszczanych awangardologicznych traktów.
Z recenzji dr hab. Beaty Śniecikowskiej, prof. IBL PAN


Data wydania: 2022-08-25
ISBN: 978-83-233-5091-0, 9788323350910
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Seria: awangarda / rewizje
Stron: 488
dodana przez: Vernau

Autor

Iwona Boruszkowska Iwona Boruszkowska Doktor literaturoznawstwa, tłumaczka, teoretyczka i krytyczka literatury. Absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa (specjalność ukrainoznawstwo), studiowała także filologię ukraińską. Asystentka w Katedrze Teorii Literatury Wydziału Polonist...

Pozostałe książki:

Herito - nr 29 - Kłopotliwe Dziedzictwo Europy Środkowej Teorie awangardy Defekty
Wszystkie książki Iwona Boruszkowska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Style zachowań awangardowych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Style zachowań awangardowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl