Świadek prawdy. Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski (1918 - 2007)

Grzegorz Łęcicki
Świadek prawdy. Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski (1918 - 2007)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Wielką zaletą pracy jest połączenie elementu duchowego z dziejami historii. Dlatego można powiedzieć, że rozprawa stanowi pewną historię duchowości polskiej o charakterze męczeństwa jako świadectwa wiary i patriotyzmu (?) Autor umiejętnie, z pełnym obiektywizmem i naukową bezstronnością ukazał podstawy religijne, intelektualne i historyczne, jakie ukształtowały postawę patriotyczną działalności Ks. Prałata (?) Ukochanie Boga i Ojczyzny jawi się jako jedna z podstawowych i nadrzędnych cech duchowości ks. Peszkowskiego. Ks. prof. dr hab. Stanisław Urbański, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego ?Autorowi udało się naszkicować obraz świadka prawdy historycznej i prawdy Bożej, zrealizowany w bogatych doświadczeniach życiowych ks. dr. prałata Zdzisława Peszkowskiego. Uczynił to z dziennikarskim zacięciem, z osobistym zaangażowaniem uczuciowym i w postawie hołdu składanego Księdzu Prałatowi.? Dr hab. Karol Klauza, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7399-267-2, 9788373992672
Wydawnictwo: RYTM Agencja

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Świadek prawdy. Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski (1918 - 2007) nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Świadek prawdy. Ksiądz Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski (1918 - 2007). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl