Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Dean Nicholson ...
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.1 /10
Ocena 8.1 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

(Wydanie I, Wydawnictwo Znak-Literanova, Kraków, 2021)

"Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata" - Kronika niezwykłej przyjaźni, która zmieniła wszystko
Gdy podczas samotnej podróży rowerem dookoła świata Dean znajduje Nalę, kotkę porzuconą na pewną śmierć w górach Bośni, nawet nie przypuszcza, o ile ciekawsza czeka go przygoda.
Nala od jazdy w transporterze woli podziwiać widoki wtulona w szyję swojego nowego przyjaciela. Wspólnie zwiedzają bałkańskie miasteczka, ratują stare osiołki w Grecji, walczą z chorobą w Azerbejdżanie, a w Gruzji przygarniają… Ducha.
Dzięki burej kotce Dean z lekkomyślnego imprezowicza zmienia się w troskliwego opiekuna, a jego zabawne relacje na Instagramie sprawiają, że ich podróżą zaczyna żyć cały świat. Przynosi to mnóstwo zaskakujących perypetii…
Fascynująca opowieść o wyjątkowej wyprawie, nieoczekiwanej przyjaźni i wolności, jaką daje pełna spontanicznych decyzji podróż.
Jeśli twój kot najbardziej lubi siedzieć na kanapie, w podróż dookoła świata wybierz się z Nalą.
PONAD MILION FANÓW! PODRÓŻ, KTÓRA WCIĄŻ TRWA!
Tytuł oryginalny: Nala's World: One Man, His Rescue Cat, and a Bike Ride around the Globe
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-240-7398-6, 9788324073986
Wydawnictwo: Znak literanova
Stron: 400
dodana przez: Catta
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Dean Nicholson Dean Nicholson Dean Nicholson w podróż rowerem dookoła świata wyruszył z rodzinnego miasteczka Dunbar we wschodniej Szkocji we wrześniu 2018 roku. Trzy miesiące i dziewięć krajów później przygarnął w Bośni porzuconą kotkę, Nalę. Dean i Nala szybko stali się gwiazd...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

NALA, CZYLI DAR

15.06.2021

"Pewne rzeczy w życiu muszą się wydarzyć. Takie jest przeznaczenie. Od samego początku miałem przeczucie, że to właśnie ono połączyło mnie i Nalę." Jakiś czas temu trafiłam na FB na post na temat Deana Nicholsona i jego podróży, w którą wyruszył na rowerze, w trakcie której przygarnął w Bośni kotkę. Nazwał ją Nala, co w suahili oznacza "dar". De... Recenzja książki Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Świat Nali

17.06.2021

Dean Nicholson "Świat Nali" Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata, Jeśli jesteście wrażliwymi miłośnikami zwierząt, a kotów w szczególności, tą książką będziecie zachwyceni. Jeśli uwielbiacie podróżować i marzycie o tym, żeby tylko wyrwać się z domu, ta książka również jest dla Was. Jeśli obserwujecie w sieci swoich internetowych ulub... Recenzja książki Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Świat Nali

27.02.2024

Dziś chciałabym Wam polecić niezwykle ciepłą historię opartą na faktach. Świat Nali jest formą pamiętnika z podróży Deana Nicholsona, który wyruszył w samotną podróż rowerem dookoła świata. Pomysł na podróż zrodził się spontanicznie, bowiem Dean chciał zmienić coś w swoim życiu i zerwać z dotychczasowym ciągłym imprezowaniem. Mężczyzna stworzył pr... Recenzja książki Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@beata87
2022-07-01
10 /10
Przeczytane Najukochańsze

Niezwykle wzruszająca historia, zarówno przyjaźni człowieka i młodej koteczki, jak i poznawania świata, co jednoznacznie wiąże się z poznawaniem ludzi. To Nala otwiera świat ludzi przed Dean`em. Nikt nie jest w stanie się oprzeć słodkiej, otwartej kotce. I poznaje także jej opiekuna. A on poznaje świat, także ten bardziej bolesny. Poznaje świat stabilny, najedzony, spokojny i ten drugi, głodny, samotny i opuszczony. Są w nim odrzuceni ludzie i porzucone zwierzęta.

Poznają też piękno świata, jego niesamowite krajobrazy i zabytki (na tym skupia się Dean:) oraz parki i otwarte przestrzenie, pełne interesujących np. ptaków (to Nala:)

No i dramatyczne zakończenie – początek pandemii… Dean i Nala są na Węgrzech… Czekam na dalszy ciąg przygód kota i jego człowieka:)

× 12 | link |
@Vemona
2021-07-29
9 /10
Przeczytane 2021 zakupy Mam Literatura faktu 2021

Trafiłam na tę książkę kompletnym przypadkiem, jakiś artykuł w sieci, wzmianka o kocie - zdecydowałam się spróbować i jestem zachwycona. Przepiękna opowieść o człowieku, który sam siebie uważa za zwyczajnego i niepoważnego i jego kocie, kocie, który zmienił całe postrzeganie świata Deana. Autor ma w planach objechać świat rowerem, wybiera się na wyprawę z przyjacielem, ale po pewnym czasie rozstają się, bo każdy z nich inaczej ją sobie wyobraża. Samotnie przemierzając góry na Bałkanach Dean słyszy miauczenie, okazuje się, że za jego rowerem biegnie mały kociak - to spotkanie zmieni wszystko: trasę wyprawy, sposób życia bohatera, podejście do świata i wielu spraw. Nala staje się najważniejszą osobą dla Deana, jest w stanie dostosować swoją podróż i życie do jej potrzeb - i nie odczuwa tego jako obowiązku, lecz jako szczęście, że może coś Nali dać.
Książka opowiada o ich wspólnej podróży, o napotkanych ludziach, o stosunku Deana do natury i zwierząt, o tym, jak wspaniale potrafi się zaangażować w działania na rzecz poprawy ich bytu. Dla mnie to pozycja głęboko poruszająca, śmiałam się z nimi, płakałam z Deanem w pewnych sytuacjach, kiedy nie zdołał pomóc, zachwycało mnie, że tak wielu napotkanych przez niego ludzi jest dobrych, otwartych i chętnych do pomocy. To z pewnością jedna z bardzo udanych tegorocznych lektur.

× 8 | link |
@miau
2024-05-01
8 /10
Przeczytane
@czytampolecam
2024-02-27
7 /10
Przeczytane
@Proteus
2023-08-16
8 /10
Przeczytane -POSIADAM- -E-KSIĄŻKI-
@bettypietras
2021-07-13
8 /10
Przeczytane
@Danuta_Chodkowska
2022-10-21
7 /10
Przeczytane Posiadam
@toptangram
2021-06-17
8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-06-15
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Oczywiście wszystko to zawdzięczałem Nali. Nikt nie przyszedłby ze mną porozmawiać, gdyby jej tam nie było. Naprawdę otwierała przede mną świat.
Bądź błogosławieństwem dla innych, a sam zostaniesz pobłogosławiony.
mówi się, że ten, kto kocha kota, jest człowiekiem głębokiej wiary.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl