Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

Dean Nicholson
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.3 /10
Ocena 8.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Kronika niezwykłej przyjaźni, która zmieniła wszystko

Gdy podczas samotnej podróży rowerem dookoła świata Dean znajduje Nalę, kotkę porzuconą na pewną śmierć w górach Bośni, nawet nie przypuszcza, o ile ciekawsza czeka go przygoda.

Nala od jazdy w transporterze woli podziwiać widoki wtulona w szyję swojego nowego przyjaciela. Wspólnie zwiedzają bałkańskie miasteczka, ratują stare osiołki w Grecji, walczą z chorobą w Azerbejdżanie, a w Gruzji przygarniają… Ducha.

Dzięki burej kotce Dean z lekkomyślnego imprezowicza zmienia się w troskliwego opiekuna, a jego zabawne relacje na Instagramie sprawiają, że ich podróżą zaczyna żyć cały świat. Przynosi to mnóstwo zaskakujących perypetii…

Fascynująca opowieść o wyjątkowej wyprawie, nieoczekiwanej przyjaźni i wolności, jaką daje pełna spontanicznych decyzji podróż.

Jeśli twój kot najbardziej lubi siedzieć na kanapie, w podróż dookoła świata wybierz się z Nalą.

PONAD MILION FANÓW! PODRÓŻ, KTÓRA WCIĄŻ TRWA!Tytuł oryginalny: Nala's World
Data wydania: 2021-06-16
ISBN: 978-83-240-7398-6, 9788324073986
Wydawnictwo: Znak
Stron: 336
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Dean Nicholson Dean Nicholson Dean Nicholson w podróż rowerem dookoła świata wyruszył z rodzinnego miasteczka Dunbar we wschodniej Szkocji we wrześniu 2018 roku. Trzy miesiące i dziewięć krajów później przygarnął w Bośni porzuconą kotkę, Nalę. Dean i Nala szybko stali się gwiazd...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

NALA, CZYLI DAR

15.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Pewne rzeczy w życiu muszą się wydarzyć. Takie jest przeznaczenie. Od samego początku miałem przeczucie, że to właśnie ono połączyło mnie i Nalę." Jakiś czas temu trafiłam na FB na post na temat Deana Nicholsona i jego podróży, w którą wyruszył na rowerze, w trakcie której przygarnął w Bośni kotkę. Nazwał ją Nala, co w suahili oznacza "dar". De... {} Recenzja książki Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

@czerwonakaja@czerwonakaja {}× 4

Świat Nali

17.06.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Dean Nicholson "Świat Nali" Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata, Jeśli jesteście wrażliwymi miłośnikami zwierząt, a kotów w szczególności, tą książką będziecie zachwyceni. Jeśli uwielbiacie podróżować i marzycie o tym, żeby tylko wyrwać się z domu, ta książka również jest dla Was. Jeśli obserwujecie w sieci swoich internetowych ulub... {} Recenzja książki Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata

@toptangram@toptangram {}× 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Vemona
2021-07-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane 2021 zakupy Mam Literatura faktu 2021

Trafiłam na tę książkę kompletnym przypadkiem, jakiś artykuł w sieci, wzmianka o kocie - zdecydowałam się spróbować i jestem zachwycona. Przepiękna opowieść o człowieku, który sam siebie uważa za zwyczajnego i niepoważnego i jego kocie, kocie, który zmienił całe postrzeganie świata Deana. Autor ma w planach objechać świat rowerem, wybiera się na wyprawę z przyjacielem, ale po pewnym czasie rozstają się, bo każdy z nich inaczej ją sobie wyobraża. Samotnie przemierzając góry na Bałkanach Dean słyszy miauczenie, okazuje się, że za jego rowerem biegnie mały kociak - to spotkanie zmieni wszystko: trasę wyprawy, sposób życia bohatera, podejście do świata i wielu spraw. Nala staje się najważniejszą osobą dla Deana, jest w stanie dostosować swoją podróż i życie do jej potrzeb - i nie odczuwa tego jako obowiązku, lecz jako szczęście, że może coś Nali dać.
Książka opowiada o ich wspólnej podróży, o napotkanych ludziach, o stosunku Deana do natury i zwierząt, o tym, jak wspaniale potrafi się zaangażować w działania na rzecz poprawy ich bytu. Dla mnie to pozycja głęboko poruszająca, śmiałam się z nimi, płakałam z Deanem w pewnych sytuacjach, kiedy nie zdołał pomóc, zachwycało mnie, że tak wielu napotkanych przez niego ludzi jest dobrych, otwartych i chętnych do pomocy. To z pewnością jedna z bardzo udanych tegorocznych lektur.

{}× 5 | link |
@bettypietras
2021-07-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@toptangram
2021-06-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@czerwonakaja
2021-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Świat Nali. Człowiek, kot i ich podróż rowerem dookoła świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl