Świat Nocy 3

autor: L.J. Smith
Świat Nocy 3
4.19
Ocena 4.19 na 5 możliwych
Na podstawie 21 ocen kanapowiczów
Data wydania: 2010
ISBN:
Wydawnictwo: Wydawnictwo Amber
Napisz swoją opinię

Opinie

@Rebellish
@Rebellish 2010-05-16
Przeczytane (2010-02-14)
O ile Pamiętniki Wampirów nawet mi się podobały, to Świat Nocy zdecydowanie zniechęcił mnie do twórczości L. J. Smith. Znowu się nudziłam i nie mogłam doczekać, aż skończę i odłożę tę książkę na półkę. Mimo to, uważam, że ten tom jest w sumie lepszy od drugiego. Opowiadania jakoś tak były nawet ciekawsze, mniej mnie nudziły. Pierwsze było interesujące, ale pierwsze, co mi się nasunęło na myśl, to: Znowu te wampiry. Praktycznie każde opowiadanie ich dotyczyło, były głównymi bohaterami. Ja rozumiem to wielkie uwielbienie pani Smith do wampirów, ale, ludzie, ile można?! O ile dobrze pamiętam, w całych tych trzech tomach tylko jedno opowiadanie dotyczyło np. czarownic. I chyba też tylko jedno zmiennokształtnych. Nie pamiętam dokładnie, te książki były nużące, że nie skupiałam się za bardzo na ich treści, marzyłam tylko o tym, żeby jak najszybciej odłożyć je na półkę. Drugie opowiadanie było najgorsze z całej trójki. Nic wspaniałego. Za to trzecie było moim zdaniem najlepsze i muszę przyznać, że nawet mi się podobało. Jedyne opowiadanie z całej dziewiątki, które naprawdę mnie poruszyło. Często zdarzało się, że kuło mnie serce i to na plus. Bo inne nie wywołały we mnie jakichkolwiek emocji. No, ewentualnie odruch wymiotny. Interesujące są te Pierwotne Moce... Ich wątek mógłby być bardziej rozwinięty. No, w każdym bądź razie nie polecam, bo nie ma czego. Mimo iż to ostatnie opowiadanie mi się podobało.
@independent
@independent 2010-09-28
Przeczytane (2010-09-28)
Jednym słowem najlepsza z 3 części. Ze wszystkich 9 opowiadań "Czarny Świt" i "Światło Nocy" podobały mi się najbardziej. Gdy przypominam sobie motyw bratnich dusz robi mi się niedobrze. Rozumiem, że wszystko dozwolone, ale z umiarem! Wątki o końcu świata i pierwotnych mocach przyciągnęły moją uwagę. Dzięki temu opowiadania w tej części nareszcie miały jakąś spójnośc i łączny cel, a mianowicie odnalezienie Pierwotnych Mocy.
@natkawes
@natkawes 2010-06-13
Przeczytane (2010-01-01)
Według mnie L J. Smith potrafi w sposób interesujący i ciekawy stworzyć świat wampirów. Świat Nocy 3 to kolejne krótkie acz interesujące opowiadania. I fan wampirów będzie zachwycony niezwykłą miłością jaka łączy bohaterów. Wg mnie książka jest warta przeczytania. Wydarzenie i zachowania postaci dziwią i trzymają w niepewności czytelnika.
@MisiaDelicious
@MisiaDelicious 2011-07-19
Przeczytane (2011-07-15)
prócz pierwotnych mocy nie ma nic, co by odróżniała tę książkę od poprzednich dwóch części. w każdym opowiadaniu są bratnie dusze, i kończą się happy endem. ta część zaczynała mnie nudzić.
@DMusic
@DMusic 2013-01-16
Przeczytane (2013-01-01)
Zwykle nie czytam takich książek (chodzi mi o główny motyw bratnich dusz) ale czasami można się skusić:)
@Na_maxa_zaczytana
@Na_maxa_zaczytana 2010-06-24
Uwielbiam świat nocy ! ;) Książki są nie samowite i ta więź ...bratnich dusz. ;* Świetne ! ^
@jaggy
@jaggy 2011-11-04
Przeczytane (2011-11-04)
Ciekawe przedstawienie świata wampirów, uwielbiam twórczość L.J. Smith
Autorzy
L.J. Smith
Lisa Jane (L. J. lub Ljane) Smith – amerykańska autorka tworząca powieści i opowiadania skierowane głównie do nastoletnich odbiorców. Do tej pory napisała dwie serie książkowe: liczący sobie już 9 ...
Inne książki:
Książka Wizje w mroku
Książka VAMPIRE DIARIES:THE AWAKENING
Książka VAMPIRE DIARIES:THE STRUGGLE
Książka VAMPIRE DIARIES: THE AWAKENING / THE STRUGGLE
Książka VAMPIRE DIARIES: THE FURY / THE REUNION
Współtworzący tą stronę
puchar @Rebellish @Rebellish pierwsza opinia