Synowie księżyca

Sławomir Jacek Żurek
Synowie księżyca
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W najnowszej pracy Sławomira Jacka Żurka uderza nowatorskie zestawienie kategorii tożsamości z kategorią pokolenia. Te dwa główne parametry zaproponowane przez autora gwarantują wysoki stopień precyzji w analizie i komparatystyce tak ezoterycznych zjawisk jak obecność systemów i podsystemów teologicznych. Dzięki takiej konstrukcji tematu monografia zyskuje bardzo ciekawą, wielowarstwową strukturę, w której tożsamość pokoleniowa i żydowska analizowane są jako źródła inspiracji poetyckiej, przy jednoczesnym zestawieniu tropów poetyckich z refleksją teologiczna i mistyczną. To ambitne założenie doczekało się pod piórem Żurka ambitnej realizacji. Analiza poszczególnych tropów i obrazowania Aleksandra Wata i Henryka Grynberga obejmuje ich drogi odkrycia inspiracji w mozaizmie, różnice, podobieństwa i punkty zejścia się wizji poetyckiej obu autorów. Żurek stawia diagnozę znaczeń zazwyczaj wymykających się nazwaniu. Erudycji towarzyszy wysiłek, aby nie dać się Czytelnikowi w tej hermeneutyce zagubić.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7363-143-4, 9788373631434
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL
Stron: 313

Autor

Sławomir Jacek Żurek
Urodzony 26 kwietnia 1967 roku w Polsce (Lublin)
Sławomir Jacek Żurek – polski filolog i historyk literatury, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Pozostałe książki:

Pałac płonie Synowie księżyca
Wszystkie książki Sławomir Jacek Żurek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Synowie księżyca? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Synowie księżyca. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl