Szaropolskie srebro.Wiersze ksie̜ży

ks. Jan Sochoń
Szaropolskie srebro.Wiersze ksie̜ży
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Ks. Jan Sochoń określił swoją antologię jako „wiersze księży". To tytułowe dopowiedzenie ustawia ją jakby w opozycji do pierwszego tego rodzaju wyboru tekstów poetyckich, „Słowa na pustyni", który został wydany w 1971 r. w Londynie przez Oficynę Poetów i Malarzy. Wybór nazwał wówczas jego autor, ks. Bonifacy Miazek, „antologią poezji kapłańskiej". Czy istnieje „poezja kapłańska"? Na podstawie jakich kryteriów można ją wyodrębniać?' Myślę, że jest to poezja szukająca swego spełnienia w warstwie tematyczno-osobowej: rzecz o specyficznycn aspektach życia kapłańskiego lub też wypowiedź o świecie - z wnętrza kapłańskiego doświadczenia. Z jednej strony jest poszerzeniem, ale z drugiej - ograniczeniem przeżyć. Określa ją krąg sakramentalnego powołania.
Data wydania: 1992
ISBN: 978-83-85015-99-4, 9788385015994
Wydawnictwo: Archidiecezji Warszawskiej
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 364

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Szaropolskie srebro.Wiersze ksie̜ży? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szaropolskie srebro.Wiersze ksie̜ży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl