"Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej

Gordon Williamson
"Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Jako "Bicz Boży" alianckich konwojów II wojny światowej, U-Bootwaffe niewątpliwie stanowiła jeden z najbardziej napawających strachem elementów machiny wojennej III Rzeszy, a mimo to Kriegsmarine uważano za najmniej upolityczniony rodzaj wojsk w hitlerowskich Niemczech. Marynarze U-Bootów byli odważnymi, wysoce wykwalifikowanymi ludźmi morza, prowadzącymi działania wojenne w najtrudniejszych warunkach. Narażeni na zmaganie się z ciągłym napięciem nerwowym i zmuszeni do przystosowania się do wyzwania, wiążącego się z realiami północnego Atlantyku, marynarze U-Bootwaffe nie mieli łatwego życia. Niniejsza pozycja przedstawia dzień powszedni załóg niemieckich okrętów podwodnych, od rekrutacji, poprzez szkolenie i warunki służby, kończąc na zdobytym przez cały okres wojny doświadczeniu bojowym. Ilustrowana wieloma nie publikowanymi wcześniej fotografiami, nasza książka oferuje świeże spojrzenie od środka na życie członków załóg legendarnych "wilczych stad" admirała Dönitza.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-65652-91-1, 9788365652911
Wydawnictwo: Napoleon V
Stron: 67

Autor

Gordon Williamson
Urodzony w 1951 roku w Wielkiej Brytanii
Gordon Williamson jest brytyjskim historykiem wojskowym. Williamson spędził siedem lat w Żandarmerii Wojskowej w Brytyjskiej Armii Terytorialnej

Pozostałe książki:

Gebirgsjager German Mountain Trooper 1939-45 (W.#74) SS Gwardia Adolfa Hitlera Czołgista niemiecki 1939-1945 Dywizja Hermann Goring Gebirgsjager. Żołnierz niemieckich oddziałów górskich 1939-1945
Wszystkie książki Gordon Williamson

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę "Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka "Szary Wilk". Członek załogi U-Boota w latach II wojny światowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl