Szkice z najnowszej historii Torunia

Wojciech Polak
Szkice z najnowszej historii Torunia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka zawiera kilkanaście szkiców poświęconych najnowszym dziejom Torunia. Dotyczą one wydarzeń i spraw, które pozostają ciągle w żywej pamięci wielu mieszkańców tego miasta. Proces Ludmiły Roszko i Janiny Martusewicz z Instytutu Miłosierdzia Bożego w 1960 roku, działania Służby Bezpieczeństwa wobec toruńskich Duszpasterstw Akademickich, techniki drukarskie stosowane w toruńskim podziemiu, wydarzenia polityczne na UMK w latach 1980-1989.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-89929-66-2, 9788389929662
Wydawnictwo: FINNA

Autor

Wojciech Polak Wojciech Polak
Urodzony 22 lutego 1962 roku w Polsce (Olsztyn)
Wojciech Józef Polak – polski historyk, nauczyciel akademicki oraz polityk, profesor nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, członek i przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Pozostałe książki:

ANATOMIA AGENTA Aprobata i spór Zakon Krzyżacki jako instytucja kościelna w dziełach Jana Długosza Kościół katoludzki. Rozmowy o życiu z Ewangelią Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie. Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach.
Wszystkie książki Wojciech Polak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Szkice z najnowszej historii Torunia aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Szkice z najnowszej historii Torunia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl