Sztuczna inteligencja

Roman V. Yampolskiy
Sztuczna inteligencja
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia robotyki i sztucznej inteligencji pod pewnymi względami to także historia prób kontrolowania takich technologii przez ludzkość. Od praskiego Golema po nowoczesne roboty wojskowe trwa debata na temat tego, jaki stopień niezależności powinny mieć takie podmioty i jak upewnić się, że nie zwrócą się przeciwko ich wynalazcom. Liczne ostatnie postępy we wszystkich aspektach badań, rozwoju i wdrażania inteligentnych systemów są dobrze nagłośniane, aczkolwiek kwestie bezpieczeństwa i ochrony związane z SI są rzadko podejmowane.
Książka Sztuczna inteligencja. Bezpieczeństwo i zabezpieczenia, której redaktorem jest Roman V. Yampolskiy, jako pierwsza praca na ten temat, ma na celu złagodzenie tego fundamentalnego problemu. Książka składa się z rozdziałów autorstwa wiodących badaczy zajmujących się bezpieczeństwem SI, dotyczących różnych aspektów problemu kontroli SI oraz związanych z rozwojem bezpiecznej sztucznej inteligencji.

Część I składa się z 11 przełomowych artykułów przedstawiających różne problemy dotyczące kontroli SI autorstwa wiodących uczonych z różnych dziedzin: filozofów, naukowców, pisarzy i ludzi biznesu.

Część II składa się z 17 rozdziałów zawierających teoretyczne i praktyczne rozwiązania problemów poruszonych w części I.
Rozdziały różnią się długością i treścią techniczną – od opiniotwórczych esejów o szerokiej tematyce po artykuły przedstawiające wysoce sformalizowane algorytmiczne podejścia do konkretnych problemów. Wszystkie rozdziały są samodzielne i można je czytać w dowolnej kolejności lub pomijać bez utraty zrozumienia.

Książka nie jest ostatnim słowem na temat bezpieczeństwa sztucznej inteligencji, lecz jednym z pierwszych kroków w kierunku właściwego zrozumienia tego tematu.


Data wydania: 2020-11-18
ISBN: 978-83-01-21332-9, 9788301213329
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 573
dodana przez: Vernau

Autor

Roman V. Yampolskiy Roman V. Yampolskiy
Urodzony 13 sierpnia 1979 roku naŁotwie
Roman Vladimirovich Yampolskiy to rosyjski informatyk z University of Louisville, znany ze swojej pracy w dziedzinie biometrii behawioralnej, bezpieczeństwa cyberświatów i bezpieczeństwa sztucznej inteligencji. Posiada doktorat z uniwersytetu w Buff...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sztuczna inteligencja nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuczna inteligencja. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl