Sztuka i czas : od klasycyzmu do współczesności

Barbara Osińska
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Sztuka i czas : od klasycyzmu do współczesności
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Jest to nowe, całkowicie zmienione wydanie podręcznika Barbary Osińskiej "Sztuka i czas", wydawanego przez wiele lat i cieszącego się dużym uznaniem zarówno wśród uczniów liceów plastycznych, jak i innych osób zainteresowanych historią sztuki. Drugi tom obejmuje okres opisany w podtytule i odpowiada dawnym tomom III i IV. Ponadto dodano wiadomości o sztuce najnowszej i rozdział na temat sztuki polskiej w drugiej połowie XX wieku. Książka jest bardzo szczegółowym, uporządkowanym chronologicznie kursem historii sztuki, a klarowny podział na poszczególne epoki sprzyja usystematyzowaniu wiedzy. Obok wiadomości z historii sztuki zamieszczono informacje z innych dziedzin humanistyki: historii, filozofii, estetyki, a także nakreślono szereg czynników społecznych, geograficznych, gospodarczych itp., co umożliwia lepsze poznanie każdej epoki. Duży nacisk położono na sprawy warsztatu artystycznego, czyli materiały i techniki, kompozycja, konstrukcja, dekoracja. Ich poznanie ułatwia zrozumienie zagadnień formy artystycznej. Podręcznik opatrzono bogatym materiałem ilustracyjnym - 260 kolorowych reprodukcji i fotografii. Umożliwiają one poznanie i analizowanie dzieł z poszczególnych epok. Po każdym rozdziale umieszczono duży wybór ćwiczeń i zagadnień podsumowujących, a także propozycje lektur - do utrwalenia wiadomości i ich samodzielnego pogłębienia. Publikację adresujemy do wszystkich miłośników sztuk pięknych, w tym zwłaszcza do uczniów liceów ogólnokształcących, liceów plastycznych i różnego typu szkół artystycznych (lub szkół o profilu artystycznym).
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-02-09407-1, 9788302094071
Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Cykl: Sztuka i czas, tom 1
Mamy 2 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sztuka i czas : od klasycyzmu do współczesności nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@malami
2013-11-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane * Edukacja - Licealne * Edukacja - Licealne * Półka :) * Półka :)
@TiTiUu
2011-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@nnia
2009-05-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane
@illonaaa
2009-01-24
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztuka i czas : od klasycyzmu do współczesności. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl