Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie

Sonia Wilk, Zbigniew Chlewiński
Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Erwin Sówka jest obecnie najbardziej znanym polskim twórcą z kręgu tak zwanej sztuki nieelitarnej. Jego nota biograficzna znajduje się w światowej encyklopedii sztuki naiwnej obok „Celnika” Rousseau, Nikifora czy Ociepki. Obrazy Sówki zdobią kolekcje wielu polskich i światowych muzeów, trudno zliczyć wystawy jego malarstwa organizowane w Polsce i poza jej granicami. Bardzo charakterystyczne i oryginalne malarstwo, inspirowane między innymi mitologią Wschodu, teozofią, ale także Biblią, bardzo często osadzone jest w realiach pejzażu śląskiego, szczególnie rodzinnego Nikiszowca. Jest próbą opisania otoczenia i kondycji współczesnego człowieka, jego poczucia przynależenia i zagubienia we współczesności. Wystawa "Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie" uzyskała wyróżnienie Marszałka Województwa Śląskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2012 w kategorii „Wystawy”.
ISBN: 978-83-62593-34-7, 9788362593347
Wydawnictwo: Muzeum Śląskie

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Sztukmistrz. Erwin Sówka retrospektywnie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl