Szyfr Szekspira

6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów
Książka Szyfr Szekspira
Książka Szyfr Szekspira
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 40 ocen kanapowiczów

Opis

Brawurowy thriller historyczny z akcją rozgrywającą się współcześnie i w czasach elżbietańskich, osnuty wokół tajemnic związanych z życiem Williama Szekspira. O jego sztukach wiemy wszystko poza jednym: czy je w ogóle napisał? Młoda uczona Kate jest bliska zdobycia ostatecznego dowodu - bezcennego r...

Brawurowy thriller historyczny z akcją rozgrywającą się współcześnie i w czasach elżbietańskich, osnuty wokół tajemnic związanych z życiem Williama Szekspira. O jego sztukach wiemy wszystko poza jednym: czy je w ogóle napisał? Młoda uczona Kate jest bliska zdobycia ostatecznego dowodu - bezcennego r... przeczytaj pełny opis
Data wydania: 2008-4-15
ISBN: 978-83-247-1155-0 ( 9788324711550 )
Wydawnictwo: ŚWIAT KSIĄŻKI
Stron: 416

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

"Szekspirowska śmierć"

Jennifer Lee Carrell to amerykańska pisarka, która w świecie literatury zasłynęła dzięki powieści „Szyfr Szekspira” wydanej w ponad 28 krajach. Jej dwa największe marzenia stanowiły balet i pisarstwo. Z tego pierwszego zrezygnowała, poświęcając się badaniu literatury amerykańskiej i brytyjskiej. Je... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@anna.urbanska
@anna.urbanska 2012-05-15
Przeczytane (2012-05-15)
Autorka jest doktorem literatury angielskiej i amerykańskiej, a nie pisarką książek przygodowych. I to się czuje podczas lektury. Dużo w niej ciekawych faktów i informacji, ale podanych bez kontekstu, bez wyjaśnień - autorka dobrze wie, o czym pisze, ale zapomina o tym, że czytelnik nie jest absolwentem literatury angielskiej i czasem potrzebuje wyjaśnień, ukazania kontekstu. Akcja jest bardzo ciekawa i nowatorska (coś mi mówi, ze jest tym dla szekspirologów, a przede wszystkim stratfordczyków, czym "Kod Leonarda da Vinci" dla katolików:):)), ale zbyt pogmatwana, niejasna, nie wyjaśniana do końca. Nie żałuję jednak, że ją przeczytałam, bo dowiedziałam się o kilku rzeczach, o których nie miał...
serce
@tortoise84
@tortoise84 2008-05-27
Przeczytane (2008-05-27)
Hmmm... w sumie taka sobie. Patent Brown'a: kultowa, acz tajemnicza postać (Szekspir), współczesna seria malowniczych morderstw i zagadka wszechczasów do rozwiązania. Oraz oczywiście postać zmarłej mentorki, za głosem i skąpymi wskazówkami której podąża główna bohaterka. Jej sojusznicy zmieniają się w prześladowców, a prześladowcy w dobre duchy, ale jest to do bólu przewidywalne. Właściwie nie wiem, dla kogo ta książka: dla miłośników sztuk Szekspira byłaby zapewne zbyt siermiężna, a z kolei dla osób, którym z niczym nie kojarzy się "Hamlet", "Tytus Andronikus", ale także renesansowa Anglia, mogą się nieco pogubić w "zawiłości" intrygi i stracić tę odrobinkę wyrafinowania obecną w książce. A...
serce
@Lloret
@Lloret 2008-08-16
Przeczytane (2008-08-08) BIBLIOTECZKA
Przeciętna. Akcja, owszem, może ciekawa, jest parę zwrotów, które sprawiają, że lektura się nie dłuży, ale sam temat Szekspira, który nie napisał swoich prac, był kobietą, Francuzem, Rosjaninem, a tak naprawdę napisał wszystko "przez przypadek", nie bardzo przypadła mi do gustu, bo jest za często, za powszechnie powielana. Poza tym ludzie szukani przez wywiady dwóch krajów poruszają się po świecie, latają samolotami, wędrują w jedną i drugą i nikt ich nie łapie.Bajka dla dorosłych.
serce
@maljanik
@maljanik 2010-07-14
Przeczytane (2010-07-14)
Książka bardzo dobra. Bez porównania z Brownem - dwa całkiem różne typy. Książka "trzyma", dużo informacji o Szekspirze - dużo ważnych i szalenie ciekawych, dobre opisy (postaci, akcji, opis detali istotnych). Autorka, J.L. Carrell jako doktor literatury angielskiej, dla przybliżenia historii dzieł Szekspira posługuje się językiem prostym ale barwnym. Dla wielbicieli (ale nie tylko) literatury o literaturze - szczerze polecam!
serce
@Nancy
@Nancy 2011-02-26
Przeczytane (2011-02-26)
Świetna!! Autorka miała doskonały pomysł, a książka na dodatek trzyma w napięciu aż do samego końca. Zgodzę się z poprzednikami, że miejscami jest za dużo nowych nazw, przez co łatwo się zgubić i czasami trzeba wracać do niektórych fragmentów. Temat dużo bardziej interesujący moim zdaniem, niż ten w "Kodzie Leonarda...", ale może to też dlatego, że sama uwielbiam Szekspira, przez co jest mi bliższy sercu.
serce
@Aiwlys
@Aiwlys 2010-04-25
Przeczytane (2008-04-14)
Gdy ktoś mnie pytał o czym jest ta książka odpowiadałam, że to coś na kształt Kod Leonardo da Vinci tylko związane z Szekspirem. Wiele zwrotów akcji niejednokrotnie mnie zaskakiwało. Jest wiele informacji, wiele wątków związanych z XVII wiekiem i chyba tu miałam największy kłopot w poukładaniu sobie tego wszystkiego. Książka warta przeczytania.
serce
@Natula
@Natula 2010-10-13
Przeczytane (2010-10-13)
"Szyfr Szekspira" to jedyna książka której nie przeczytałam do końca. Autorka miała ciekawy pomysł fabułę chociaż nieoryginalny. Akcja jest tak zawiła i zamotana że czytanie mnie męczyło i nużyło. Ogrom postaci przytłacza, bywało że traciłam orientacje kto jest i kim i skąd się wziął. Mocno rozczarowałam sie ta ksiązką.
serce
@EmilyStrange
@EmilyStrange 2012-02-12
Czytało się przyjemnie, aczkolwiek "Kod" był zdecydowanie lepszy, jeżeli już mam porównywać te dwie książki. Po prostu w połowie całej intrygi pogubiłam się z tymi wszystkimi postaciami, która którą goniła, która którą szpiegowała i czytała cudze listy. Niemniej na nudny wieczór się nadaje.
serce
@sonyaa
@sonyaa 2010-05-20
Przeczytane (2010-05-20)
Straciłam tylko czas... Lektura nie dla mnie, może i akcje mnie trochę zaciekawiła i wciągnęła, ale pogubiłam się w nadmiarze, w sumie niepotrzebnych informacji... Dla wielbicieli Szekspira - perła
serce
@goniaaa
@goniaaa 2008-08-08
Nie bede sie rozpisywac bo zrobila to tortoise84;) wiec pozostaje poprzec, cos na modle kodu da Vinci i naprawde mozna sie pogubic jesli nie interesuje sie z czasami elzbietanskimi...
serce
@aduszka
@aduszka 2011-08-12
Przeczytane (2011-08-12)
Książka ogólnie fajna, ale nawał postaci i wątków historycznych, które były ze sobą powiązane na rozmaite sposoby, powodował, że stawała się nużąca.
serce
KA
@Kaela 2010-07-03
Przeczytane (2010-07-03)
zgadzam sie z przed mowca. Zdyt duzo niepotrzebnych informacji. Akcja wciaga momentami....jak dla mnie to kod leonarda da vinci o ...szekspirze ;)
serce
@Krasnoludek
@Krasnoludek 2013-02-12
Przeczytane (2013-01-01) kryminalne
Pomimo natłoku postaci i faktów książkę czyta się przyjmie, daje nam pełen relaks i pobudza wyobraźnię. Polecam.
serce
@Senthe
@Senthe 2008-08-12
Tylko Szekspir utrzymuje tę książkę w całości, reszta po prostu się sypie. Nie polecam BARDZO. Niedobra.
serce
@Ensis
@Ensis 2009-08-01
Dla mnie zdecydowanie lepsza niż książki Browna - przemyślana fabuła, wartka akcja i mnóstwo zwrotów ;)
serce