Tajemnica niebieskich drzwi

Monika Kamińska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Tajemnica niebieskich drzwi
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Janek i Tola uwielbiają spędzać czas u babci. Nie tylko dlatego, że babcia jest kochana i robi najlepsze wypieki, ale też dlatego, że w jej domu znajduje się coś niezwykłego. Na strychu tkwią niebieskie drzwi. Nikt ich nigdy nie otwierał i nie wiadomo, co się za nimi znajduje. Do tego za każdym razem, kiedy dzieci się do nich zbliżają, na strychu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, jakby pomieszczenie broniło im dostępu do tego miejsca. Pewnego dnia rodzeństwo znajduje niebieski klucz. Dokładnie w tym samym odcieniu co drzwi na strychu. Postanawiają zakraść się tam w nocy i sprawdzić, czy dadzą radę je otworzyć. Nie mają pojęcia, że coś, co znajduje się po drugiej stronie, już na nich czeka.
Data wydania: 2020-10-28
ISBN: 978-83-66577-41-1, 9788366577411
Wydawnictwo: Mamania
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 140
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Monika Kamińska Monika Kamińska Jestem autorką książek dla dzieci. Moje pomysły wymykają się czasem spod kontroli i dlatego nie potrafię ograniczyć się do pisania tylko w jednym stylu, na jeden temat albo tylko dla jednej grupy wiekowej. Nie lubię ograniczać mojej wyobraźni i dlat...

Pozostałe książki:

Kuku i super tata Niedźwiadek szuka przyjaciół Niedźwiadek chce pomagać Niedźwiadek się boi Gryzik
Wszystkie książki Monika Kamińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy za spełnione marzenie warto zapłacić każdą cenę?

11.12.2020

Piękna, tajemnicza okładka z błyszczącymi ornamentami przyciąga wzrok, ale tym co intryguje najbardziej są stare, niebieskie drzwi... Co się za nimi kryje? Tola i Janek uwielbiają odwiedzać swoją ukochaną babcię Mariannę, która rozpieszcza wnuki przepysznymi wypiekami. Dzieciaki u babci czują się bardzo dobrze, ale jest tam też coś, co nie daje i... Recenzja książki Tajemnica niebieskich drzwi

@alien125@alien125 × 2

Moja opinia o książce

Opinie

@mewaczyta
2020-12-30
8 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Mówi się, że spadająca gwiazda wyruszyła w drogę po niebie, ponieważ spełniła już powierzone jej marzenie. Może wyszeptało je dziecko, które odnalazło klucz do niebieskich drzwi na strychu swojej babci? Może wraz z bratem nieświadoma konsekwencji dziewczynka spełniła życzenie jednej z gwiazd? Może z czasem dzieci odkryły, że wszystko ma swoją cenę i nie zawsze warto jest ją zapłacić?

„Na skraju rzeczywistości i magii, w połowie drogi od nauki do marzeń" spotkać można gwiazdy. Sympatyczne świetliste kule, które mogą spełnić wszystkie marzenia. Droga na skróty nigdy nie jest jednak dobrym rozwiązaniem. I tym razem w zamian za nasze pragnienia należy zapłacić wysoką cenę.
Książka ta uczy, że owa cena czasami jest zbyt wysoka. Że nie zawsze warto iść drogą na skróty i nie należy poświęcać cudzego dobra w zamian za własne szczęście. Że zamiast powierzać spełnienie marzeń gwiazdom, powinniśmy przyjąć życie wraz z wszystkimi jego szarościami.
A wszystko to ujęte w taki sposób, by mali czytelnicy mogli z książeczki wynieść jak najwięcej.

Podoba mi się, jak zgrabnie została napisana ta opowieść i jak sprytnie ukazała tak istotne przesłanie. Jest to jedna z tych książek, z którymi po prostu trzeba wychowywać dzieci i z którymi chciałabym by były one wychowywane. Mamy w niej szczere relacje i garść emocji, które dla młodszych dzieci będą mniej czytelne, ale z pomocą rodzica ułatwią zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości. Poza tym ...

| link |
@antosiaczyta
2022-03-18
9 /10
Przeczytane

Opowiem Wam dziś o pięknej książce. Jest to magiczna opowieść o marzeniach.
Każdy dom skrywa różne tajemnice. Często znajdują się one na strychu. Stare przedmioty, urządzenia, ubrania. Chcemy poznać ich historię a nasza ciekawość jest większa, gdy te pomieszczenia są zamknięte na klucz.

Tola i Janek podczas pobytu u babci Marianny natrafiają na strychu na tajemnicze niebieskie drzwi, za które nikt od bardzo dawna nie zaglądał. Klucz do nich przepadł lata temu i nawet babcia nie pamiętała, co za nimi jest.
A kiedy rodzeństwu wreszcie uda się otworzyć niebieskie drzwi, rozpocznie się dla nich niezwykła przygoda.
Okaże się, że spadające gwiazdy także mają swoje marzenia, a cena za spełnienie pragnień może być czasem zbyt wysoka…

Autorka pokazała bezgraniczną miłość wnuków do babci, chęć niesienia pomocy, gdy wydarzy się coś złego oraz troski o bliską nam osobę.

Historia smutna ale jakże prawdziwa.

Przepiękna okładka i ilustrację przyciągają uwagę młodego czytelnika.

| link |
@alien125
2020-12-11
7 /10
Przeczytane

Fajna, krótka i wartościowa opowiastka z ważnym morałem, do tego przepięknie wydana.

| link |
@polokokta
2022-11-02
8 /10
Przeczytane 2022

Cytaty z książki

“Czasami jednak warto zrobić coś, czego się tak naprawdę nie chce, jeżeli ma to pomóc osobie, którą się kocha. ”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl