Gryzik

Monika Kamińska
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów
Gryzik
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.8 /10
Ocena 8.8 na 10 możliwych
Na podstawie 8 ocen kanapowiczów

Opis

Czasami jedna książka może zadecydować o przyszłości Twojego dziecka.
Czasami jeden bohater może nauczyć Twoje dziecko więcej niż Ty.
Czasami jedno zdanie może stać się dla niego wskazówką na całe życie.
To właśnie ten przypadek.
„Gryzik” to historia pewnego przypadkowego spotkania.
Zetknięcia się z czymś nowym, intrygującym i nieznanym.
Z jednej strony – mały chłopiec.
Z drugiej – dziwne zwierzę.
Z jednej – ciekawość.
Z drugiej – nieufność.
Ale „Gryzik” jest przede wszystkim genialnym podręcznikiem do nauki empatii.
Empatia to zdolność wczuwania się w sytuację innych ludzi, odczytywania ich emocji i potrzeb. I zarazem najcenniejsza umiejętność, jaką możesz wykształcić w swoim dziecku.
Książeczka „Gryzik” uczy empatii.
Robi to w bardzo sprytny sposób.
Historia przedstawiona jest z dwóch punktów widzenia. Dzięki temu mały czytelnik może doświadczyć tego, jak na wydarzenia reagują obaj bohaterowie książki.
Książka „Gryzik” może zadecydować o przyszłości Twojego dziecka. Jej bohater może nauczyć Twojego syna lub córkę więcej niż Ty.
A zdanie: jego prawdziwe piękno nie tkwiło w wyglądzie, tylko w miłości, którą nam dawał – może stać się dla Twojego malucha wskazówką na całe życie.Data wydania: 2022-05-15
ISBN: 978-83-964027-0-7, 9788396402707
Wydawnictwo: dalej
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 44
dodana przez: lalkabloguje

Autor

Monika Kamińska Monika Kamińska Jestem autorką książek dla dzieci. Moje pomysły wymykają się czasem spod kontroli i dlatego nie potrafię ograniczyć się do pisania tylko w jednym stylu, na jeden temat albo tylko dla jednej grupy wiekowej. Nie lubię ograniczać mojej wyobraźni i dlat...

Pozostałe książki:

Gryzik Niedźwiadek szuka przyjaciół Tajemnica niebieskich drzwi Kuku i super tata Niedźwiadek chce pomagać Niedźwiadek się boi Kuku i historia pępka Mroźne przygody Bąbli Kuku i Rajtek sprzątają pokój Kuku szuka szczęścia Magia chusty Niedźwiadek idzie spać Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach Kuku zostaje Świętym Mikołajem Wakacje z Bąblami
Wszystkie książki Monika Kamińska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

,,I kiedyś Gryzik wyprzytula wszystkich. Wtedy nie będzie już nikogo smutnego ani złego. I na...

11.08.2022

Historia Gryzika i jego Chłopca (albo Chłopca i jego Gryzika, zależy jak na to spojrzycie) wzięła mnie z zaskoczenia – przyznam, że nie oczekiwałam po tej książeczce niczego specjalnego, a już na pewno nie tego, że mi się łezka w oku zakręci pod koniec lektury. Tymczasem krótka, bo licząca sobie ledwie 44 strony, opowieść Moniki Kamińskiej sprawił... Recenzja książki Gryzik

O odwadze bycia sobą, czyli recenzja "Gryzika".

12.05.2022

Gryzik pojawił się na podwórku nagle. W sumie nie wiadomo do końca, czym był. Szczurem, myszą, a może innym chomikiem? Chłopca to nie interesowało. Zaczął codziennie przynosić stworzonku miseczkę mleka, bo jak się ktoś ciągle ukrywa, to nie ma czasu nawet jeść. Dlaczego w sumie Gryzik się ukrywał? Bo był brzydki i inni się go ba... Recenzja książki Gryzik

@gloria11@gloria11 × 5

Gryzik

13.06.2022

Literatura dziecięca bardzo często trafia w moje najczulsze struny. Przyznam szczerze, że sama nie do końca wiem, jak to działa. Przecież takie historie są zazwyczaj proste, przyjemne i napisane bardzo łatwym językiem - wiadomo, ich odbiorcami są właśnie najmłodsi czytelnicy. Coś jednak jest w tych pozycjach, a ja do każdej z nich odnoszę się z na... Recenzja książki Gryzik

GRYZIK

26.05.2022

"Gryzik" Autorka: Monika Kamińska Ilustrowała : Katarzyna Zielińska Wydawnictwo : DALEJ Chłopiec w swoim ogrodzie zauważa brzydki ogon. Chcę się dowiedzieć co za stworzenie kryje się na jego końcu. Przynosi mu mleko by go zachęcić do tego by wyszedł z ukrycia. Nazywa stworzenie Gryzik. Zaprzyjaźnią się ze stworzonkiem i przynosi mu po kryjomu cod... Recenzja książki Gryzik

@agnieszkarzegotka@agnieszkarzegotka

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@lalkabloguje
2022-05-04
9 /10
Przeczytane

To moja pierwsza recenzja książeczki dla dzieci i na pewno nie ostatnia. "Gryzik" to książeczka dla dzieci 4+ (taka sugestia na okładce) ale uważam, że i młodszym dzieciom warto poczytać. Książeczka jest krótka, tekst zrozumiały, piękne ilustracje.

Gryzik to historia chłopca, który odkrywa dziwnego stworka w ogrodzie. Właściwie początkowo widzi ogon i ciekawi go co się kryje na jego końcu. Chłopiec kupić stworka mlekiem. Kiedy udaje mu się zobaczyć dziwnego i brzydkiego stworka chce się z nim zaprzyjaźnić. Wtedy do akcji wkraczają rodzice.... Co się wydarzy? Czy stworek zjedna sobie także rodziców?

Książeczka napisana jest z dwóch perspektyw, co muszę przyznać jest mało spotykane wśród książeczek dla dzieci. Nawet jeśli są takie, to ta ma zupełnie inną formę. Może dlatego, że oba teksty są dobrze opisane. Pierwszy to perspektywa Chłopca pisana zwykłym drukiem. Druga to perspektywa Stworka, drukiem, który jest inny. Dla dzieci, które czytają samodzielnie to fajna odmiana i łatwo będą mogli rozpoznać kto jest narratorem danej części.

Książeczka porusza bardzo istotne wartości, które dla nas dorosłych są czasem mało istotne. Mały Gryzik i chłopiec pokazali nam zupełnie inny świat. Świat radości, zainteresowania, brak oceny po wyglądzie i wiele innych. Książeczka zmusza nas do refleksji. Nie jest długa, teksty są krótkie i napisane prostym językiem, piękne ilustracje na każdej stronie. W zasadzie same ilustracje dla małego dziecka są bardzo istotne...

× 4 | link |
@Booklutek
@Booklutek
2022-05-18
10 /10

Monika Kamińska „Gryzik” 🐀
Ilustracje: Katarzyna Zielińska
Grupa wiekowa: 4+

Na swoim podwórku bawiący się chłopczyk zauważył ogon wystający spod skrzynki, który nie wydawał mu się w żaden sposób ładny. Chciał się dowiedzieć, do kogo należy. Wpadł na pomysł, by przynieść miskę mleka. Po pewnym czasie stworzenie wyłoniło się z ukrycia i od tej pory między chłopcem a Gryzikiem powstała przyjacielska więź. Niestety, rodzice nie są przychylni i próbują pozbyć się gryzonia. Czy zakończenie będzie szczęśliwe?

„A Gryzik, mimo swojej brzydoty, miał najbardziej miękkie futerko na świecie, w którym można było się zapaść jak w miłym kocu. Jego prawdziwe piękno nie tkwiło w wyglądzie, tylko w miłości, którą nam dawał.”

„Gryzik” to bardzo mądra, wywołująca uśmiech na twarzy historia dla dzieci, która uczy empatii i akceptacji oraz pokazuje, że to, co 'brzydkie' wcale nie musi być gorsze. Oceniamy inną osobę po wyglądzie zewnętrznym, nie wiedząc tak naprawdę, jakim jest człowiekiem. A przecież liczy się osobowość. Ilustracje są wspaniałe, dzięki połączeniu barw z obrazami niepokolorowanymi.
Pouczające i piękne spojrzenie na świat. 😊

| link |
@antosiaczyta
2022-05-14
8 /10
Przeczytane

Poznajcie Gryzika

Co się stanie, kiedy mały chłopiec spotka na podwórku dziwne stworzenie? Stworzenie brzydkie (oczywiście to subiektywne odczucie), przestraszone i niepodobne do żadnego znanego człowiekowi zwierzęcia. Czy narodzi się między nimi przyjaźń?

Czy zetknięcie z czymś nowym, intrygującym i nieznanym może być niesamowitą przygodą? Czy rodzice chłopca zobaczą w Gryziku coś więcej oprócz brzydkiego i dziwnego stwora?

„Gryzik” jest genialnym podręcznikiem do nauki empatii.
A czym jest empatia? To zdolność wczuwania się w sytuację innych ludzi, odczytywania ich emocji i potrzeb. I zarazem najcenniejsza umiejętność, jaką możesz wykształcić w dziecku. I właśnie „Gryzik” uczy empatii i robi to w bardzo sprytny sposób.
Historia przedstawiona jest z dwóch punktów widzenia: Gryzika i małego chłopca. Dzięki temu czytelnik może doświadczyć tego, jak na te same wydarzenia reagują obaj bohaterowie książki.
A zdanie: jego prawdziwe piękno nie tkwiło w wyglądzie, tylko w miłości, którą nam dawał – może stać się wskazówką na całe życie.

I najważniejsze - przytulajmy się, uśmiechajmy - bo na to czekają nie tylko dzieci.

| link |
@przelorina
2023-02-23
9 /10
Przeczytane
@Natalia_Swietonowska
2022-06-13
8 /10
Przeczytane Posiadam Recenzenckie
@agnieszkarzegotka
@agnieszkarzegotka
2022-05-26
10 /10
Przeczytane
@Chassefierre
2022-08-11
8 /10
Przeczytane Must Have (półka na wypadek, gdyby ktoś chciał zrobić mi prezent) 1. Poszukuję do swojej biblioteczki Dla najmłodszych (i nie tylko) Literatura polska
@gloria11
2022-05-09
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Gryzik. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl