Tajny wywiad cara Grocha

Andriej Bielanin
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów
Tajny wywiad cara Grocha
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 18 ocen kanapowiczów

Opis

Król Artur miał rycerzy Okrągłego Stołu. Car Groch ma podporucznika Iwaszowa.

Za górami, za lasami, żyła sobie Baba Jaga. I miała lokatora - milicjanta, który pewnego dnia wylazł spod podłogi, zbłądziwszy z dalekiej Moskwy hen, aż do bajkowej krainy.
A skoro już się zabłąkał, to robi to, co prawdziwy milicjant z ambicjami, czynić powinien - strzeże porządku i bezpieczeństwa obywateli. Tyle że w miejscu, gdzie aż kipią czary, nie jest to takie proste...
Data wydania: 2010-02-01
ISBN: 978-83-7574-111-7, 9788375741117
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Stron: 272

Autor

Andriej Bielanin Andriej Bielanin Jest rosyjski pisarzem, popularny w Rosji autorem powieści fantasy dla młodzieży, zamieszkały w Astrachaniu. Po polsku wydano trzy jego książki: "Miecz bez imienia", "Moja żona wiedźma" oraz "Profesjonalny zwierzołak".

Pozostałe książki:

Moja żona wiedźma Profesjonalny zwierzołak Miecz Bez Imienia
Wszystkie książki Andriej Bielanin

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tajny wywiad Cara Grocha

27.08.2010

Książkę tą wygrałam w konkursie na portalu na kanapie. Trochę zwlekałam z jej przeczytaniem, bo wiedziałam, że czeka mnie niezapomniana i pierwsza przygoda z rosyjską literaturą. I nie myliłam się. Lektura ta rzeczywiście jest godna uwagi, jednak znalazłam też elementy, które niezbyt przypadły mi do gustu. Ale oczywiście tych pozytywnych odczuć je... Recenzja książki Tajny wywiad cara Grocha

Ojczulku gubernatorze śledczy!

8.08.2011

Ojczulku gubernatorze śledczy! Informuję, że wynikła pilna sprawa, która dłużej już czekać nie może. Konieczne jest jej rozpatrzenie w jak najkrótszym czasie. Ponieważ nasz cesarz Groch tutaj, w Łokoszinie, potrzebuje kogoś zaufanego, a przy tym gotowego na wszystko, Ty, ojczulku dzielnicowy, musisz rozpatrzyć tę sprawę w trybie natychmiastowym. ... Recenzja książki Tajny wywiad cara Grocha

Tajny wywiad Cara Grocha

8.09.2010

Książkę „Tajny wywiad Cara Grocha” autorstwa A. Bielanina wygrałam w konkursie na nakapanie. Podczas lektury po raz pierwszy miałam okazję zetknąć się z rosyjską fantastyką. Z początku nie mogłam przywyknąć do stylu pisania autora, jakoś wcale nie bawiły mnie momenty, które zapewne miały być śmieszne. Brnęłam jednak dalej. Okazało się, że z każdą ... Recenzja książki Tajny wywiad cara Grocha

Moja opinia o książce

Opinie

@Silvestris
2020-01-13
8 /10
Przeczytane

"Tajny Wywiad Cara Grocha" wiele lat przeleżał dumnie na półce wraz z innymi książkami z mojej kolekcji od wydawnictwa Fabryka Słów, jednak w końcu się doczekał. Ta historia wręcz wołała do mnie z półki.

Głównym bohaterem jest milicjant Nikita, który za sprawą przedziwnych czarów i własnej piwnicy przeniósł się do fantastycznego świata w mieście Łukoszkino najbardziej zbliżonego do Rosji za czasów średniowiecza. Milicjant mieszka u Baby Jagi, starej gospodyni, która nie tylko potrafi prać i wspaniale gotować ale czarów również się nie powstydzi. Na prowizorycznym posterunku również zamieszkuje miejscowy drab, który nie błyszczy inteligencją ale sumiennie wypełnia swoje obowiązki. Gdy tytułowy Car Groch zleca Nikicie odnalezienie skradzionego ze skarbca pierścienia z Chryzoprazem milicjant rozpoczyna swoje śledztwo dumnie wspierany przez miejscowych.

Ta książka posiada wszystko co uwielbiam w fantastyce, szczególnie zza wschodniej granicy. Ciekawie wykreowane postacie, świat fantastyczny zbudowanych z ludowych baśni, niebanalne przygody, a wszystko to jest okraszone nieprzeciętnym humorem.

Lektura jest dosyć krótka nie doszukałam się tu żadnych błędów ani dziur w fabule. Śmiało można połknąć lekturę w dwa wieczory. Jedyne czego bardzo żałuję, to fakt że na polskim rynku nie ukazały się kolejne przygody nieświętej trójcy.

Szczególne podziękowania za jakość odbytej przygody należą się Rafałowi Dębskiemu za wspaniałe tłumaczenie, grafikowi...

× 1 | link |
@Yoggobela
2010-06-25
5 /10
Przeczytane

Szczerze mówiąc zawiodłam się. Niby zabawny język, ciekawe postacie (zwłaszcza Baba Jaga mi się spodobała), ale jakoś nie potrafiłam wczuć się w książkę. Całe zamieszanie, dochodzenie co, kto, kiedy zrobił, ogólny chaos, no nie podobało mi się. Książka bardzo krótka, a czytałam ją bardzo długo. Może kiedyś jeszcze sięgnę po inną książkę autora, ale na dzień dzisiejszy mam mały niesmak, bo liczyłam na coś choć odrobinę lepszego.

| link |
@calamitas
2012-02-09
8 /10
Przeczytane Fantasy z przyległościami THESAURUS

Smaczny kąsek rosyjskiej fantastyki. Książka napisana z rozmachem, brawurowo i zabawnie. Tempo i zwroty akcji nie pozwalają ani na chwilę się nudzić. Nikituszka prowadzi śledztwo z prawdziwym znawstwem, przełamując stereotyp tępego milicjanta, wspomagany przez Babę Jagę i chłopka-roztropka Mitkę. Dla mnie jednak nie tak wyśmienita to potrawa, jak 'Miecz bez imienia' tegoż autora.

| link |
@frodo
2011-11-20
8 /10
Przeczytane

Dobre. Utrzymane w stylu rosyjskiej byliny. Archetypiczne postacie: car, Jaga, Kościej nadają smaczku tej opowiastce. No i milicyjne zasady przeniesione w bajkowe scenerie bawią i uczą w dobrym stylu.

| link |
@petroniusz
2011-01-04

bardzo chętnie poczytam i zrecenzuję, bo czasu ostatnio mam aż nadmiar...

| link |
@Meme
2011-08-30
8 /10
Przeczytane Posiadam

Uwielbiam czasem wracać do niesamowitych przygód Nikituszki ^^

| link |
@hasita86
2010-10-22

Chętnie bym poczytała i zrecenzowała :)

| link |
MA
2013-05-19
8 /10
@patrikijaa
2011-08-08
8 /10
@Chassefierre
2019-11-20
1 /10
Przeczytane Literatura rosyjska Fantastyka Zło, mrok, dno, gniot i masakra
@yantri
2019-05-09
7 /10
Przeczytane
@Vanille
2013-01-11
8 /10
Przeczytane
@enga
2013-01-06
5 /10
Przeczytane Z Kolejkowa
@makomt
2012-12-08
8 /10
Przeczytane Domowa biblioteczka Fantastycznie i magicznie :)
@karolcia.p
2012-03-18
10 /10
Przeczytane Mam
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Tajny wywiad cara Grocha. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl