Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu

Adam Rutherford
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kiedy na całym świecie wzmaga się nacjonalizm, a na forum publicznym coraz częściej pojawiają się dyskusje na temat ras, każdy z nas potrzebuje broni, by walczyć ze stereotypami i mitami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Można je spotkać nie tylko w wypowiedziach jawnych rasistów, ale także ludzi o dobrych intencjach, kierowanych przez doświadczenia i kulturę ku poglądom, które nie mają żadnego oparcia we współczesnych badaniach nad genetyką człowieka. Całkiem mylnie przypisują sprawność fizyczną pochodzeniu, a nie treningowi, twierdzą, iż uczniowie z Dalekiego Wschodu są z natury lepsi w matematyce, że ciemnoskórzy mają naturalne wyczucie rytmu, a Żydzi dobrze sobie radzą z finansami. Wszyscy znamy kogoś, kto rozumuje w ten sposób.

W tej książce znajdziecie naukowy opis rzeczywistych podobieństw i różnic między ludźmi, długą listę faktów, które obalają rasistowskie tezy.
Ta książka to oręż. Wyposaży cię w naukowe narzędzia, niezbędne do radzenia sobie z pytaniami dotyczącymi rasy, genów i pochodzenia. Stanowi ona podręcznik pomocny przy oddzielaniu faktów od rasistowskiej mitologii.


Tytuł oryginalny: How to Argue With a Racist. History, Science, Race and Reality
Data wydania: 2021-10-21
ISBN: 978-83-8234-096-9, 9788382340969
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 216
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Adam Rutherford Adam Rutherford
Urodzony w 1975 roku w Wielkiej Brytanii (Ipswich)
Adam Rutherford brytyjski genetyk. Kształcił się w University College London. Autor książek popularyzujących genetykę, m.in. "Krótkiej historii wszystkich ludzi, którzy kiedykolwiek żyli" oraz "Księgi ludzi". Publikuje artykuły w "Nature" i "Guardia...

Pozostałe książki:

A Brief History of Everyone Who Ever Lived Księga ludzi. Opowieść o tym, jak staliśmy się nami
Wszystkie książki Adam Rutherford

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu

WYBÓR REDAKCJI
16.06.2022

Twórczość autora Pana Adama Rutherforda książki pt.'' Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu'' do tej pory nie była mi znana. Zainteresowałam się nią ze względu na to, że zajmuje się w niej szczególnie mi bliską dziedzinę istotnych zagadnień z punktu widzenia naukowego. W książce pt.'' Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu'' rozdzi... Recenzja książki Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu

@Anna30@Anna30 × 19

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2022-06-16
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Tak samo inni. Dlaczego rasizm jest bez sensu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl