Tam, dokąd zmierzamy

B.N. Toler
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów
Tam, dokąd zmierzamy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 14 ocen kanapowiczów

Opis

Jak to możliwe, że ta sama sytuacja, która była udręką, okazuje się w końcu wybawieniem?Nie wierzyłam w duchy do pewnego momentu. Sześć lat temu mrożący krew w żyłach wypadek zmienił moje życie na zawsze. Mam na imię Charlotte, ale większość ludzi mówi do mnie Char I mam szczególny dar. Rozmawiam z duchami. Bez obaw, nie wywołuję ich. Widuję je i rozmawiam z tymi, które zostają na ziemi, gdy nie mogą przejść na drugą stronę. W świecie żywych trzymają ich niedokończone sprawy. Przez ostatnich sześć lat bez przerwy używałam daru pomagania zagubionym duszom. Ale wszystko ma swoją cenę. Moje życie powoli zmierzało ku ciemności. Czułam przygnębienie i zaczęłam się poddawać. Zdałam sobie sprawę, że pomagając zmarłym, przestałam myśleć o sobie. Bez pieniędzy, bez dachu nad głową i co najważniejsze bez nadziei zdecydowałam, że jest tylko jedno wyjście: skończyć z tym wszystkim. Jednak los potrafi płatać figle. W jednej chwili chcę odebrać sobie życie, a w następnej ocala mnie Ike McDermott. Silny, przystojny żołnierz powstrzymuje mnie od chęci położenia kresu mojej rozpaczy. To ktoś, kto uśmiechem rozświetla każdy mrok. Czarujący i łagodny. Jest moim wybawicielem. I jest duchem. Zawarliśmy umowę.On pomoże mi znaleźć mieszkanie i nową pracę, a ja by mógł przejść na drugą stronę załatwić niedokończone sprawy, które wiążą się z jego bratem bliźniakiem George'em, załamanym po śmierci Ike'a. Ike natomiast nie odejdzie w spokoju, dopóki nie będzie wiedział, że z bratem jest wszystko w porządku. Gdy zgodziłam się mu pomóc, nie przeczuwałam, że urzekną mnie czarujący ludzie z hrabstwa Bath oraz Ike i George McDermott. Teraz, gdy bracia zawładnęli moim sercem, staję przed okrutnym i niesprawiedliwym dylematem. Ratując George'a, muszę pozwolić Ike'owi.
Tytuł oryginalny: Where One Goes
Data wydania: 2018-05-09
ISBN: 978-83-7889-635-7, 9788378896357
Wydawnictwo: NieZwykłe
Stron: 332

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Say Goodbye

2.08.2019

Pożegnania… Jedyna rzecz, której wszyscy zgodnie nienawidzimy, i której każdy z nas nie wyczekuje. Jednak jedyną rzeczą gorszą od pożegnań jest ich brak. Nic nie boli bardziej od braku możliwości pożegnania się z bliską osobą. Czy gdybyście mieli ostatnią szansę powiedzenia kilku słów do ukochanej osoby skorzystalibyście z niej? Czy gdyby ktoś pow... Recenzja książki Tam, dokąd zmierzamy

@kasperczak.joanna@kasperczak.joanna × 2

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

EM
@emijatt
2018-12-12

"To zabawne, jak ludzka przyszłość może się w ciągu kilku minut gwałtownie zmienić. Moje życie zakończyło się jakieś pół godziny temu. Byłam tego pewna. Ale wted zjawił się Ike i pokrzyżował mi plany."
.
Charlotte byłaby zwyczajną dziewczyną, gdyby nie jej dar i przekleństwo w jednym. Po śmierci brata potrafi rozmawiać z duchami. W chwili gdy już ma dość takiego życia i chce popełnić samobójstwo na jej drodze staje Ike. Duch żołnierza, który zginął na misji w Afganistanie. Zawierają układ. Ona pomoże wyciągnąć jego brata, Georga, z dołka post stracie brata, on "znajdzie" dla niej pracę.
.
Jak zakończy się ta historia? Czy Charlotte uda się pomóc bratu Ike? Czy dziewczyna wreszcie zaakceptuje siebie na nowo? Przeczytajcie sami!!! . "Tam dokąd zmierzamy" to nietuzinkowa opowieść, która wzrusza i bawi. Skłania nas do przemyśleń w których uświadamiamy sobie jak ciężko jest pogodzić się ze śmiercią bliskiej osoby.
.
Gorąco polecam!!!

× 3 | link |
@BagatElka
2019-11-05
1 /10
Przeczytane 💩 Do podarcia i d...... ZZZ....oddane 2018

"Tam dokąd zmierzamy" to kolejny papierowy zbuk,który udaje literaturę.
Fabuła prosta jak budowa cepa.Ona jedna i ich dwóch a jeden z nich to ...duch. Zgodnie z tym panuje w niej uproszczone,
wręcz prymitywne słownictwo. Zmiksowane z egzaltowanymi myślami głównej bohaterki - Char.
Autorka ma problem z logicznym myśleniem więc co chwilę pojawiają się dość istotne błędy.Niestety,tak już mam,że nie potrafię wyłączyć myślenia. To bardzo utrudnia odbiór niektórych książek.Szczególnie tych zbudowanych jak wspomniany już cep.
Pierwszy kryzys zaliczyłam gdy natknęłam się na ducha z erekcją.Potem było ich jeszcze kilka.I kryzysów i erekcji. U żywych bohaterów też.
Dzielnie dotrwałam do końca i jestem dumna,że nie porwałam książki na strzępy. Chociaż mnie kusiło - bardzo.
Znajomość z "twórczością" B.N.Toler uznaję za zakończoną.Chociaż może się skuszę jeśli obieca ,że zdradzi jak duchy przeżywają orgazmy.

× 2 | link |
@Nina
2019-11-16
7 /10
Przeczytane E-book 2018

Dżizas, jak ja czegoś takiego potrzebowałam :D Takiego fajnego czytadła, nad którym nie trzeba się za bardzo zastanawiać ani skupiać, które po prostu czyta się samo i daje mnóstwo radości, relaksu i odprężenia. Ten gatunek chyba nazywa się paranormal romance, czy coś w tym stylu, jakby się to nie nazywało, świetna, rozrywkowa lektura. Mało ambitna, to fakt, ale mam to w nosie :) Mnie się spodobało i wcale się nie zarzekam , że nie będę czytać tego typu książek, bo będę, kiedy najdzie mnie ochota :)

× 1 | link |
@bookaholic.in.me
2022-12-11
9 /10

Na śmierć trudno się przygotować. Najczęściej przychodzi zupełnie znienacka i zostawia po sobie ziejącą bólem pustkę. Ci, którzy muszą żyć dalej mają złamane serca, a bywa i tak, że ich życie nagle znajduje się w absolutnej rozsypce. Jednak najgorsze w takiej znikąd pojawiającej się stracie są niedokończone sprawy, niewypowiedziane słowa, nieodpowiednie pożegnania i brak swoistego domknięcia. Ale być może nie tylko ci, którzy pozostają na ziemi, borykają się z tymi problemami, być może zmarłym one także doskwierają...
Charlotte na pierwszy rzut oka może wydawać się zwyczajną, młodą kobietą. Nie wygląda najlepiej i ewidentnie ma problemy, jednak kto ich nie posiada? Lecz Char w niczym nie przypomina zwykłej dziewczyny. Dokucza jej przeogromna samotność, strach przed uznaniem za niepoczytalną, pustka w sercu oraz możliwość rozmowy... z duszami zmarłych. Aby w spokoju przeszli na drugą stronę pomaga im pozamykać ich ziemskie sprawy, które sprawiają, że nie mogą odejść. Jednak przez to traci część siebie. Od wielu lat żyje jak pustelniczka, w nienajlepszych warunkach bytowych, okazjonalnie przynosząc ukojenie bliskim zmarłych. Ale każdy ma swój limit, nawet tak cudowna, pełna bezinteresowności i dobroci kobieta jak Charlotte, która nie zważając na swoje rany na duszy, leczy życia innych ludzi. I każdy potrzebuje czasem kogoś, kto wyciągnie do niego pomocną dłoń...
Ike był żołnierzem i zginął na wojnie w Afganistanie. Niestety, z uwagi na brata bliźniaka i...

| link |
@fantastyka.na.luzie
2020-02-04
10 /10
Przeczytane Fantastyka Posiadam 2019 Rozkoszne Romanse/josei

Kiedy zobaczyłam okładkę i krótki opis książki, zapragnęłam ją mieć.
Kupiłam ją, ale potem nadeszły mnie wątpliwości. Skojarzył mi się wątek z Błękitnej Miłości i chociaż lubię opowieści o duchach, to Błękitna Miłość mnie nie urzekła i zaczęłam się bać, że tu będzie tak samo.
I co się stało?
Przepadłam!
Doszczętnie dosłownie, w ciągu kilku godzin przeczytałam ją.
To dosłownie wyciskacz łez.
Książka, w której pokazany jest ból po stracie, śmierć oraz proces godzenia i radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby.
To bardzo trudny temat, ale wyszło przepięknie. W jednej z moich opinii pisałam, że nie jetem beksą, podtrzymuję to, ale muszę to jeszcze raz porządnie zweryfikować, bo znowu płakałam przy książce, nawet jeśli nie fizycznie to wewnętrznie łkałam.
W książce mamy trójkąt, ale ta miłość Char do dwójki braci nie jest czymś złym, to jest coś tak prawdziwego, szczerego, że nie sposób tego zignorować. I w ogóle to nie przeszkadza.
Razem z główną bohaterką przeżywałam tę mieszankę uczuć, bo szczerze, chyba sama nie wiedziałabym kogo wybrać.
Książka jest przepiękna. Przy całym smutku umierania pozwala zobaczyć dar życia. To nie jest zwykła książka romantyczna, to jest po prostu przepiękna historia o miłości i to takiej mimo brudu i brzydoty ludzkiego życia. To historia prawdziwej miłości.
Przepięknie opowiedziana, wzruszająca, ciepła i pouczająca.
Tak. Zajęła miejsce w moim sercu i nie ma na to rady.
Nie żałuję, że ją przeczy...

| link |
@kadynkaczyta
2024-02-11
10 /10
Przeczytane

Charlotte po wypadku zaczyna widzieć dusze zmarłych. Od tego czasu pomaga im, ale gdy dochodzi do niej, że przez to nie ma swojego życia postanawia je sobie odebrać. Na jej drodze w tej chwili staje niejaki Ike, który proponuje jej umowę. Czy kobieta się na nią zgodzi? Czy pomoże jego bratu? Czy duch przywróci jej chęć do życia?

Miałam lekki strach przed przeczytaniem tej książki. Miała tyle dobrych opinii, że bałam się rozczarowania. Gdy tylko ją przeczytałam, żałowałam, że tak długo zwlekałam. Pokochałam głównych bohaterów. Ich po prostu nie dało się nie polubić. Byli kochani, cudowni… Miałabym dylemat, żeby wybrać pomiędzy Ike’a, a George’m, ale finalnie wybrałabym chyba tego pierwszego. Urzekł mnie jak nikt inny. Mogłabym o nim czytać bez końca.

Autorka opisuje stratę, pożegnanie, miłość i wiele, wiele innych sytuacji. Pani Toler ma przyjemny styl pisania, a co najważniejsze nie zarzuca nas zbędnymi opisami.

Fabuła jest bardzo ciekawa, a końcówka tak wzruszająca, że miałam łzy w oczach. Pisarka wie jak grać na emocjach. Całą historię czyta się bardzo szybko i nie tylko z punktu widzenia Charlotte, ale także Ike’a. Pod koniec żałowałam, że nie ma kolejnych rozdziałów. Powieść warta przeczytania. Ja polecam z całego serduszka.

| link |
@sylwiacegiela
2022-07-26
10 /10
Przeczytane
@bookbookcoffee_2
@bookbookcoffee_2
2022-06-18
8 /10
Przeczytane 7-10 ✨
@She_is_a_book_freak
@She_is_a_book_freak
2022-04-23
8 /10
Przeczytane PRZECZYTANE Poszukuję do swojej biblioteczki CHCĘ KUPIĆ
@angell15
2021-01-22
8 /10
Przeczytane
@miedzytytulami
@miedzytytulami
2020-12-29
9 /10
Przeczytane
DK
@Detektyw_Ksiazkowy
2019-03-23
8 /10
@kasperczak.joanna
@kasperczak.joanna
2019-06-25
9 /10
Przeczytane
NI
@Nievi19
2019-05-17
8 /10
Przeczytane Przeczytane 2018 Moje książki 😊
@Ilona
2018-12-19
3 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Cytaty z książki

O nie! Książka Tam, dokąd zmierzamy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl