Tato świętej Teresy od Dzieciątka Jezus

Celina Martin
Tato świętej Teresy od Dzieciątka Jezus
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Celina Martin (1869?1959), córka Zelii iLudwika Martin, którzy mieli dziewięcioro dzieci, awśród nich św. Teresę od Dzieciątka Jezus isłużebnicę Bożą Leonię. WKarmelu wLisieux Celina przyjęła imię Genowefa od Najświętszego Sakramentu. Jej wspomnienia oRodzicach, kanonizowanych 18 października 2015 roku, stanowią pasjonujące świadectwo, jak miłość Boga przemienia najtrudniejsze doświadczenia wniewzruszony fundament życia rodzinnego, stając się źródłem mądrości inadziei. Kluczem do zrozumienia tajemnicy tak wielu owoców świętości wrodzinie Zelii iLudwika jest między innymi pragnienie wypowiedziane przez Ojca świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, by jego córki ?wzleciały ku Wysokościom? iwzniosły swe serca ponad ?troski żywota?. Doceniając wielką wartość małżeństwa, ci święci Małżonkowie stworzyli dla swoich dzieci taki dom, by stał się widoczny prymat tego, co wieczne, ponad tym, co doczesne. Przywołajmy tutaj słowa św. Ludwika Martina odnoszące się do jednej zcórek wstępujących do zakonu: ?Oto kolejna ocalona! [?] Jeszcze jedna, która pójdzie za Barankiem, dokądkolwiek On zechce?.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7604-386-9, 9788376043869
Wydawnictwo: Karmelitów Bosych
Kategoria: Religia i Teologia
Stron: 172

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tato świętej Teresy od Dzieciątka Jezus aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Tato świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe