TED Books. Jak będziemy żyć na Marsie

Stephen L. Petranek
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
TED Books. Jak będziemy żyć na Marsie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nagradzany dziennikarz Stephen L. Petranek twierdzi, że w 2027 roku ludzie będą żyć na Marsie. Stawia tezę, że życie na Marsie jest nie tylko możliwe, ale i nieuniknione. Brzmi to jak science fiction, ale Stephen L. Petranek uważa to za fakt: w ciągu dwudziestu lat ludzie będą żyć na Marsie. Będą musieli. W tej prowokującej książce, która łączy biznes, naukę i ludzkie doświadczenia, Petranek utrzymuje, że życie na Marsie jest niezbędnym planem awaryjnym dla ludzkości i w fascynujących szczegółach wyjaśnia, jak do tego dojdzie. Wyścig już trwa. Prywatne firmy – kierowane przez takich przedsiębiorców jak Elon Musk, Jeff Bezos, Paul Allen i sir Richard Branson – holenderskie reality show i misja kosmiczna Mars One, NASA czy chiński rząd należą do wielu grup rywalizujących o pierwszeństwo i otwarcie drzwi dla osadnictwa na tej planecie. Po co lecieć na Marsa? Życie na Marsie daje potencjalne możliwości ratowania ludzkiego istnienia dla wszystkich na Ziemi. Wyczerpywanie się zasobów wody, przytłaczająca zmiana klimatu i wiele innych katastrof – od ataków terrorystycznych po uderzenia meteorytów – wszystko to budzi duży niepokój. Aby przetrwać, musimy stać się gatunkiem kosmicznym. Mamy technologię, aby nie tylko doprowadzić ludzi na Marsa, ale także przekształcić go w planetę nadającą się do zamieszkania. Prawdopodobnie potrzeba około 300 lat, aby przystosować Marsa do ludzkich potrzeb, ale możemy zamienić go w prawdziwy Eden. Możemy tam zamieszkać w specjalnie zaprojektowanych siedliskach już w ciągu najbliższych dwudziestu lat. W tej ekscytującej kronice Petranek przedstawia korowód bohaterów zaangażowanych w dramatyczny wysiłek o palmę pierwszeństwa w zasiedleniu Marsa. „Jak będziemy żyć na Marsie” to próba odpowiedzi na pytanie, jak dojdzie do osiedlenia się na Marsie w ciągu najbliższych dwudziestu lat. O książkach z serii TED Books: Małe książki o wielkich ideach. Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają na pogłębione poznanie tematu. Ta różnorodna seria zawiera pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości, i doskonale nadaje się dla ciekawych świata wielbicieli czytania. Każdej z książek TED towarzyszy powiązana z nią prelekcja, którą można obejrzeć online na TED.com. Książki kontynuują tam, gdzie kończy się wykład.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-65796-49-3, 9788365796493
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Seria: TED Books
Stron: 112

Autor

Stephen L. Petranek Stephen L. Petranek
Urodzony w 1950 roku w USA
Stephen Petranek jest amerykańskim pisarzem i redaktorem Breakthrough Technology Alert. Wcześniej był redaktorem magazynu Discover i magazynu The Washington Post. Był redaktorem założycielem i redaktorem naczelnym magazynu This Old House dla Time In...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mars - w zasięgu ręki?

18.02.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Chcielibyście zagłębić się w świat nauki, nowych technologii i wielkich idei, ale odstraszają Was opasłe tomy pełne naukowej terminologii, tabel i wykresów? Mam dla Was propozycję idealną na jeden jesienny wieczór, przy dobrej herbacie i doskonałej lekturze! TED (ang. Technology, Entertainment and Design) to organizacja non profit działająca na r... {} Recenzja książki TED Books. Jak będziemy żyć na Marsie

@margoz@margoz {}× 1

Moja opinia o książce

Opinie

@mewaczyta
2020-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 🍃 Współprace 🍃

Jak wyglądały początki planowania lotu na Marsa? Jakie firmy biorą udział w wyścigu o postawienie pierwszej stopy na czerwonej planecie? Kiedy tego dokonają? Jak mają się nasze rakiety? I jak będzie wyglądało życie na Marcie? Co z wodą? Oraz z temperaturą? A promieniowanie? O co chodzi w planie terreformacji naszego planetarnego sąsiada? Czy to wszystko jest naprawdę możliwe? Czy nas na to stać?

Petranek dzielnie starał się odpowiedzieć na te i inne pytania, ale jak sam powiedział "nasza wiedza na temat Marsa cały czas się powiększa", więc najnowsze odkrycia uchylają nam jeszcze większy rąbek tajemnicy. Po lekturze czytelnik ma ochotę zgłębiać temat dalej, co zdecydowanie jest sporym plusem! Autor pisze tak, że człowiek chce wiedzieć więcej, więcej i więcej, a temat, który wziął na pulpit Stephen, ciągle dostarcza ogromu pytań.Podczas czytania książki nie mogłam pozbyć się wrażenia, że wszystko to brzmi niczym piękny sen, którego nie osiągniemy, ale optymizm autora i przytaczane przez niego plany czy badania napawają optymizmem. Petranek opisuje wszystko ze szczerą miłością i dziecięcą ekscytacją, co zdecydowanie udziela się czytelnikowi. W dodatku wiedzę przedstawia w tak lekki sposób, że powinna trafić do każdego. Przyznam, że jestem aż zaskoczona, jak zgrabnie autor porusza się po tak zawiłych kwestiach. To trochę tak jakby rozplątywał supełki w naszej głowie i układał nowe informacje tak, by na nowo nic się nie poplątało! Ogromne brawa!
Na koń...

{}× 2 | link |
KA
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Legimi 2021 Audio
@margoz
2021-02-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Sylwia_K
2021-02-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka TED Books. Jak będziemy żyć na Marsie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl