Ten głód

Chelsea G. Summers
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Ten głód
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Data wydania: 2024-03-13
ISBN: 978-83-8321-823-6, 9788383218236
Wydawnictwo: Mova
dodana przez: Vernau

Autor

Chelsea G. Summers Chelsea G. Summers – amerykańska pisarka, niezależna dziennikarka z tytułem doktora w dziedzinie osiemnastowiecznej literatury brytyjskiej. W swoich artykułach pisze o seksie, polityce, technologii, modzie i kulturze. Zadebiutowała powieścią Ten głó...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

co tu się zadziało....

12.04.2024

"Najlepsze, co młodość ma do zaoferowania, to napięta jak u delfina skóra. To, że wszystkiemu się dziwi, jest drugorzędne. Głupotą byłoby tęsknić do ignorancji; nie da się jej odtworzyć, a zresztą - po co przeżywać ją powtórnie? Lepiej jest śpiewać pieśń doświadczenia z płonącym sercem tygrysa." "Bogini kobiecości jest okrutna dla dojrzałych prze... Recenzja książki Ten głód

WK
@w_ksiazkowym_zaciszu

Ten głód

17.03.2024

„ Jako psychopatka jestem białą tygrysicą zaburzeń psychicznych. Jestem dziwem natury ”. Jej dusza wciąż nienasycona, jej zmysły wciąż doznań głodne. Wczepiła się w zła ramiona, jej pragnienia w zmysłach dorodne. Lepka od wrażeń, niezaspokojona, a jej wnętrze ciemne i płodne. Dusza podnieceniem rozniecona, a jej serce w wymowie chłodne. Ich ciał... Recenzja książki Ten głód

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Bookmaania
2024-04-03
Przeczytane

"Jedz to, co kochasz - mawiają. I tak robiłam."

Ale apetyczny kąsek.
Do schrupania.
Ciacho.

Witajcie w pamiętniku Dorothy Daniels.
Kobiety, która uwielbia rozsmakowywać się w kolejnych mężczyznach.

Wchodząc do jej głowy w pierwszej kolejności wyczuwamy czarujący magnetyzm, którym kusi swoją ofiarę.
Zaraz.. Ofiarę? Jak ofiarę?

Tak, ofiarę. A to dlatego, że Dorothy to niezwykle ostrożna, dbająca o detale psychopatka-kanibalka..

Uwielbia smakować, podróżować, zdobywać doświadczenie. Nie tylko kulinarne, ale i erotyczne, poprzez swój magnetyzm może połączyć te dwie określające ją cechy..

Jednak jej opowieść rozpoczyna się od końca, a mianowicie jako skazana postanowiła podzielić się swoimi doznaniami, które przyprawią nie jeden wrażliwy żołądek o drżenie..

Książka, która w swój piękny poetycki sposób opowiada o mrocznych i brutalnych zakamarkach ludzkiej żądzy..
Kobiecy ponkt widzenia w świetle kryminalnym, jednakże pokazującym silną i pozbawioną skruchy bohaterkę.
Dopracowana, mimo przeskoków narracyjnych, które to jak na pamiętnik przystało nawiązują do opowiadanych momentów i momentami odchodzą od zamierzanej historii, otwierając inne zakątki przeszłości..

Jestem pod wrażeniem tej powieści. Zszokowała mnie i jednocześnie zaciekawiła.

Jest to historia, dla osób lubujących kryminały i mocne wrażenia. Ponieważ swoją treścią sprawi Wam największą ucztę, albo wprowadzi w st...

× 5 | link |
@ilona_m2
2024-03-24
6 /10
Przeczytane

Z tematyką kanibalizmu po raz pierwszy zetknęłam się w Wybornym trupie, wielokrotnie krzywiąc się z obrzydzenia. Ten głód jest pod względem opisów o wiele gorszy.

Opis pierwszej sceny zbrodni wzbudził we mnie entuzjazm i zachwyt. Szok wywołany opisem pierwszego mordu, później drugiego uleciał przy kolejnych podczas których poczułam nadmiar szczegółów ćwiartowania, wykrawania, oddzielania i spożywania ludzkiego mięsa. Zgodzicie się pewnie ze mną, że sam pomysł na fabułę to jakby strzał w 10 - krytyczka kulinarna zabija swoich kochanków, po czym spożywa ich ciało. Konsumuje przy tym różne narządy od języka, wątroby po pośladki.
Poza samymi szczegółami zbrodni otrzymujemy również mnóstwo faktów kulturowych dotyczących spożywanych potraw i kanibalizmu, co stanowi niebywały walor powieści.

Skupmy się na postaci głównej bohaterki - czy dowiadujemy się jaka była przyczyna zbrodni, co kierowało bohaterką? Trudno było mi dostrzec w czym przejawiał się owy feminizm i ten kobiecy gniew krzyczący z okładkowego bulbra. Zabrakło mi uzasadnienia tych czynów, skoro Dorothy zabiją dla samej przyjemności jedzenia, to gdzie w takim razie autorka oddała tą finezję związaną z konsumpcją?
Jej zachowanie określiłabym mianem nonszalancji, arogancji. Widać wyraźnie, że siła ciężkości spada na pokazanie samego aspektu kanibalizmu, zabijania i wszystkich czynności towarzyszących nie pozostawiając już miejsca na psychikę bohaterów oraz samą fabułę. Gdzieś w połowie książki...

× 2 | link |
WK
@w_ksiazkowym_zaciszu
2024-04-12
9 /10
@Olga_Majerska
2024-03-17
9 /10
@Kurtho
2024-02-24
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ten głód. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat