Teoria diabła i inne spekulacje

Janusz Cyran
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Teoria diabła i inne spekulacje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Światy z prozy Janusza Cyrana są wywiedzione rodem z obrazów Zdzisława Beksińskiego: pełne niewypowiedzianego zachwytu i przejmującej grozy. Czytelnik odnajdzie tu Diabelskie Sztuczne Inteligencje i nadprzyrodzone ingerencje w upadających światach, twarde naukowe fakty i oszałamiające literackie pejzaże.

Jak wygląda Ziemia pożerana przez oszalałą nanotechnologię? Jak zweryfikować elektroniczne kłamstwa? Jak biblijny Herod odnajdzie się w świecie cyberpunka?
Sprawdź, jak autor - fizyk i programista - widzi piekła naszej przyszłości.
Data wydania: 2011-09-09
ISBN: 978-83-61187-31-8, 9788361187318
Wydawnictwo: Powergraph
Seria: Science Fiction z plusem
Stron: 509

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przyszłość w czarnych barwach

7.12.2019

Dwadzieścia pięć opowiadań w ciągu dwudziestu czterech lat. Tyle ma na koncie Janusz Cyran. Niby niedużo, ale jakie to są teksty! Przemyślane, dopracowane, zapadające w pamięć i zmuszające do myślenia. Teksty niełatwe, wypełnione mnóstwem technicznych pomysłów, intertekstualnymi nawiązaniami, niekiedy o sarkastycznym lub ironicznym wydźwięku i o –... Recenzja książki Teoria diabła i inne spekulacje

@Beata_@Beata_ × 3

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@eR_
2019-12-19
6 /10
Przeczytane Współpraca

Janusz Cyran, to pisarz, którego opowiadania poznałem, dzięki wcześniejszej książce, jaką jest " Ciemne lustra". Jako fizyk i informatyk, w swoich opowieściach skupia się nade wszystko na spekulacjach, jak sobie poradzimy, w naszym pędzie ku wiedzy.

"Teoria diabła i inne spekulacje", to kolejny ciekawy zbiór opowiadań. Autor skupia się w nich przede wszystkim na zastanawianiu się, jak potoczy się nasza historia. Czy to będzie niezwykła sztuczna inteligencja, która twierdzi, że jest równa Bogu, czy równoległe światy umieszczone w różnych odstępach czasu. Bohaterowie tych opowiadań, to zwykli ludzie postawieni nagle w sytuacjach, które czasami ich przerastają, zazwyczaj jednak potrafią sprostać zadaniom, jakie postawił przed nimi twórca. Pesymistyczne i nie dające raczej żadnej nadziei, ale i pełne jakiegoś przekonania, że damy radę.


Podsumowując, ciekawy zbiór, który przekonał mnie jeszcze bardziej do prozy tego autora. Szkoda tylko, że niezwykle mało jego dzieł zostało opublikowanych, Pozostaje mieć nadzieję i czekać na kolejne równie udane wydania.

| link |
@Beata_
2019-12-07
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Teoria diabła i inne spekulacje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl