Teoria parasola, czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami

Mickaël Launay
Teoria parasola, czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Michaël Launay, absolutnie wyjątkowy popularyzator matematyki, autor bestsellera „Pi razy drzwi”, przekonuje, że zmiana punku widzenia może prowadzić do niezwykłych odkryć i że to właśnie dzięki matematyce wszechświat może nam ujawnić choć część swoich sekretów. Ale dzieje się też odwrotnie: rzeczywistość, jak wynika z książki, potrafi dać wyraz swojemu (krytycznemu) poglądowi na temat niektórych naszych matematycznych formuł. Jednak nawet jeśli nasze przekonania o naturze świata bywają złudne, a teorie ułomne, to warto podjąć wyzwanie rzucane przez naukę, choćby po to, żeby poczuć na własnej skórze „ekscytację odkryć, smak przygody i ową nieuchwytną fascynację dla dziewiczych terytoriów”.

Szykuj się więc na wyprawę! Matematyk Michaël Launay zabierze cię w pasjonującą podróż, podczas której zajrzysz i do supermarketów, i do czarnych dziur!
Tytuł oryginalny: Le théorème du parapluie ou L'art d'observer le monde dans le bon sens
Data wydania: 2020-10-14
ISBN: 978-83-66380-64-6, 9788366380646
Wydawnictwo: Feeria Science
Stron: 360
dodana przez: Dusza

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Teoria parasola, czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Teoria parasola, czyli jak matematyka wywraca świat do góry nogami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl