Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży 8-17 lat. Podręcznik terapeuty

Audra Langley, John Piacentini, Tami Roblek
Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży 8-17 lat. Podręcznik terapeuty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 8–17 lat. Autorzy, po przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo omawiają kolejne sesje terapeutyczne: ich cele, przebieg i stosowane techniki. Program terapeutyczny składa się z dwunastu sesji i obejmuje terapię ekspozycji i powstrzymania reakcji dziecka oraz prowadzoną równolegle terapię poznawczo-behawioralną całej rodziny. Interwencje są nastawione na aspekty środowiska rodzinnego kluczowe dla uzyskania pozytywnej i trwałej reakcji na leczenie. Głównym elementem programu terapeutycznego są praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadań domowych. Podręcznik zawiera formularze wykorzystywane przez terapeutę oraz przez pacjenta i jego rodziców w trakcie terapii. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, a także wszystkie materiały niezbędne do wykonywania zadań domowych, w tym formularze do notowania przebiegu ekspozycji z wykresami do śledzenia zmian poziomu lęku oraz formularze samoobserwacji do monitorowania obsesji i kompulsji.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7489-730-3, 9788374897303
Wydawnictwo: GWP
Stron: 168

Autor

Pozostałe książki:

Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży 8-17 lat. Poradnik pacjenta
Wszystkie książki Audra Langley

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży 8-17 lat. Podręcznik terapeuty? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego dzieci i młodzieży 8-17 lat. Podręcznik terapeuty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl