Terroryzm : zło naszych czasów

Marek Borucki
Terroryzm : zło naszych czasów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zjawisko terroryzmu jest powszechnie znane, wiemy, co to jest, w czym się przejawia, ale jego jednoznaczne zdefiniowanie nastręcza wiele trudności, mają z tym kłopoty nawet znawcy zagadnienia, o czym świadczy istnienie ponad dwustu definicji terroryzmu. Terroryzm zmienia się, ulega - niestety - wielkiemu rozwojowi, występuje na coraz szerszej przestrzeni. Terroryści posługują się szantażem, naruszają obowiązujący porządek prawny, postępują okrutnie i bezwzględnie, są zupełnie obojętni na cierpienia osób postronnych. Charakteryzuje ich nie tylko brak szacunku dla cudzego życia, ale i dla własnego. Ostatnio obserwujemy pojawienie się coraz częściej terrorystów - samobójców.
Data wydania: 2002
ISBN: 978-83-86170-78-4, 9788386170784
Wydawnictwo: MADA
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Marek Borucki Marek Borucki Marek Borucki - historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel historii w warszawskich liceach. Jest autorem około 40 książek na temat historii Polski i świata. Napisał m.in. następujące pozycje: „Nasz folkl...

Pozostałe książki:

Chronologia historii Polski Polskie gniazda literackie Bohaterowie polskich powstań narodowych Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat. Część 2 Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat
Wszystkie książki Marek Borucki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Terroryzm : zło naszych czasów nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Terroryzm : zło naszych czasów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl