Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat. Część 2

Marek Borucki
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat. Część 2
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Wśród kolejnych trzydziestu dwóch sławnych na świecie Polaków są; konstruktorzy, kompozytorzy, naukowcy, artyści. Przedstawienie następnej grupy rodaków, którzy osiągnęli ogromny sukces nie było trudne, jest ich wielu. Poznajemy m.in. znakomitego inżyniera ze Strzyżowa, niewielkiej miejscowości na Lubelszczyżnie, który zaprojektował pojazd księżycowy. To nasz konstruktor Mieczysław Bekker jest twórcą pojazdu wykorzystywanego na księżycu przez wyprawy Apollo. Antoni Cierplikowski to słynny Antoine, czesał m.in. Gretę Garbo, Marlenę Dietrich czy Ewę Curie. Twórcą najbardziej znanej na świecie marki kosmetyków Max Factor też jest Polak Maksymilian Faktorowicz. Na największych scenach operowych świata występowała i urzekała melomanów swym talentem Ada Sari. Primadonna urodziła się w Wadowicach.
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-287-0320-9, 9788328703209
Wydawnictwo: Muza
Stron: 496

Autor

Marek Borucki Marek Borucki Marek Borucki - historyk, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel historii w warszawskich liceach. Jest autorem około 40 książek na temat historii Polski i świata. Napisał m.in. następujące pozycje: „Nasz folkl...

Pozostałe książki:

Historia powszechna 1945-1999 Chronologia historii Polski Polskie gniazda literackie Bohaterowie polskich powstań narodowych Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat
Wszystkie książki Marek Borucki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat. Część 2? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@sandrajasona
2020-02-20
10 /10
Przeczytane Przeczytane w 2017 Historia

 Biogramy 33 postaci wybitnych Polaków. Tym razem więcej mamy historii opowiadających o ludziach z epoki kiedy Polska nie istniała i czasy po drugiej wojnie światowej. Mamy twórcę marki Max Faktor - czyli Maksymilina Faktorowicza, twórcę pszczelarstwa Jana Dzierżonia, twórcę grup krwi - Ludwika Hirszfelda, primabalerinę o którą walczyli Romanowowie - Matyldę Krzesińską, primadonnę Adę Sari, ale też twórcę łodzi podwodnej Stefana Drzewieckiego, Gabriela Narutowicza, który był nie tylko pierwszym prezydentem, ale też światowej sławy inżynierem. Wiele informacji, choć niektóre postaci, ze względu na znikomą ilość danych są opisane krótko. Pozycja tak jak poprzednie części okraszona dużą ilością zdjęć. Całość ocenią jako dobrą pozycję dotyczącą naszej nieznanej historii. Warto przeczytać.
 Jedna uwaga, która mnie w tej części drażniła, autor bez przerwy zaznaczał, że pochodzenie osób jest polskie, bo mimo, że rodzili się pod inną flagą, byli Polakami. Oczywiście nie ulega prawdzie ten fakt, ale miałam wrażenie, że traktowana byłam jako trochę nieporadny czytelnik. Niestety niektóre fakty trochę świadczą o nas nie za dobrze, bo kraje Białoruś, Ukraina czy Rosja bardziej upamiętniają te osoby, mimo, że one przez całe swoje życie zaświadczały, że są Polakami i że mimo, że Polska nie była niepodległa to pracowały na jej rozwój i dla niej. 

× 5 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Wielcy zapomniani Polacy, którzy zmienili świat. Część 2. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl