Testosteron. Klucz do męskości

Ewa Kempisty-Jeznach
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Testosteron. Klucz do męskości
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mężczyznami rządzi testosteron. To od niego zależą zachowanie, styl życia, zdrowie, a nawet wierność lub jej brak w związku. I oczywiście ochota na seks. Problem niedoboru testosteronu z roku na rok dotyczy coraz młodszych panów. W swoim gabinecie autorka każdego dnia spotyka ludzi koło trzydziestki, z problemami wywołanymi niskim poziomem hormonu – malejącą potencją, stanami depresyjnymi. Ludzi zmęczonych wspinaczką po szczeblach kariery czy zmaganiami we własnych firmach – bez napędu i ochoty do życia. Większość z nich zżera stres i wygórowana ambicja, aspiracje rodziców czy partnerek. To wszystko odciska piętno na męskości, pozbawiając panów ich najważniejszego paliwa – testosteronu. Ba, potrafią sobie nawet zaszkodzić, żyjąc, wydawałoby się, zdrowo! Na przykład uprawieniem sportu. Bo testosteron niektórych dyscyplin, choćby popularnego biegania, zwyczajnie nie lubi. Okazuje się, że gwałtowny spadek tego hormonu jest odnotowywany w całej męskiej populacji, skutkiem tego jest zanik plemników. Czy to oznacza wizję świata, w którym kobiety obywają się bez mężczyzn? Czy scenariusz kultowej „Seksmisji” stanie się rzeczywistością? Gatunkowi „mężczyźni” pozostało naprawdę niewiele czasu... Ewa Kempisty-Jeznach to doktor nauk medycznych i certyfikowany lekarz medycyny męskiej, obrazowo tłumaczy, jak funkcjonują faceci, i pomaga zrozumieć przyczyny konkretnych zachowań i reakcji. Jej książkę powinien znać każdy mężczyzna i przeczytać każda kobieta. Dzięki temu w wielu związkach pojawi się znacznie więcej empatii i miłości. Dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach – jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepszych klinikach endokrynologii w Katowicach i w Warszawie. Następnie, przez 32 lata prowadziła we Frankfurcie nad Menem własną, prywatną Klinikę Medycyny Męskiej. Jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk, Kliniki Wellness z Medycyną Męską w Szpitalu Medicover w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej „Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. Uczestniczyła w wielu międzynarodowych kongresach i konferencjach dotyczących medycyny męskiej. Jest członkinią Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn, Niemieckiego Towarzystwa Medycyny Ogólnej oraz Międzynarodowego Towarzystwa Zdrowia Mężczyzn. Autorka Książki tylko dla mężczyzn.
Data wydania: 2018-10-02
ISBN: 978-83-8123-326-2, 9788381233262
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 216
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Ewa Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach Jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem Lekarza od Zdrowia Mężczyzn (Männerärztin CMI). Ukończyła wrocławską Akademię Medyczną, gdzie przez 5 lat pracowała w Klinice Endokrynologicznej. Praktykowała w najlepsz...

Pozostałe książki:

Chorzy ze stresu Testosteron. Klucz do męskości Książka tylko dla mężczyzn
Wszystkie książki Ewa Kempisty-Jeznach

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Testosteron. Klucz do męskości aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Mirka
2019-11-09
8 /10
Przeczytane

Z wieloma stwierdzeniami pani doktor trudno się nie zgodzić, gdyż zmiany w wizerunku współczesnego mężczyzny są widoczne na każdym kroku. Jej spostrzeżenia wydają się tłumaczyć ich sposób bycia, poglądów czy współistnienia z kobiecym przeciwieństwem ich samych. Wystarczy rozejrzeć się na ulicach, by zobaczyć tzw. metroseksualnych facetów, którzy przywiązują zbyt mocną uwagę do wyglądu, mody w kwestii ubioru, fryzur czy ozdób. Często można zauważyć zacierające się różnice między płciami.
Panowie coraz częściej korzystają ze zdobyczy kosmetologii i chirurgii plastycznych, zdobią swoje ciała biżuterią, czeszą swoje włosy w kitki, spędzają dużo czasu w kuchni, zajmują się gospodarstwem, wykonują wiele czynności przypisane dawniej kobietom. Z kolei kobiety są często zbyt dominujące i samowystarczalne, co powoduje zachwianie proporcji między rodzajem żeńskim i męskim. Autorka uważa, że dzisiejsi panowie są zmęczeni odgrywaniem tradycyjnych ról ale też walczą z nieustającym konkurowaniem z płcią przeciwną, która jest coraz bardziej wyemancypowania, wyedukowana i wymagająca. To rodzi konflikty, nieporozumienia i często rozpad związków.

I na koniec cytat:

„Współczesnemu mężczyźnie grozi zagłada. Nie już i nie natychmiast, ale jeśli nie nastąpi systemowa interwencja, może się to stać już w najbliższej przyszłości.“

Cała recenzja: ...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Testosteron. Klucz do męskości. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl