The Introverts

Zuzanna Brodowska
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów
The Introverts
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.7 /10
Ocena 8.7 na 10 możliwych
Na podstawie 9 ocen kanapowiczów

Opis

Nie można przez całe życie uciekać w samotność.

Kiedy jesteś wrażliwą nastolatką, nie masz przyjaciół ani chłopaka, za to nieustannie towarzyszy ci poczucie, że nie pasujesz do całego świata – możesz przybić piątkę z Hope Wintersnow, bohaterką powieści „The Introverts”. Hope nie lubi szkoły, fałszywych ludzi i tego, że ktoś wciąż od niej czegoś wymaga. Ale jej prawdziwe problemy zaczynają się w momencie, gdy na horyzoncie pojawia się przystojniak Aiden. Wkrótce okazuje się, że to właśnie razem z nim Hope musi przygotować projekt na zajęcia z muzyki, co sprawia, że ogarnia ją przeczucie nadciągającej katastrofy. Czy nieśmiałej nastolatce uda się przezwyciężyć własne lęki i w końcu się przed kimś otworzyć?

Data wydania: 2021-07-29
ISBN: 978-83-8219-425-8, 9788382194258
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 290
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Jak to jest być introwertykiem?

13.08.2021

Życie introwertyka nie jest wcale takie łatwe. Wiele osób utożsamia introwertyzm raczej z czymś dziwnym, odgiętym od normy, niepasującym do systemu społecznego. Jako doskonały przykład introwertyczki, często spotykałam się z niezrozumieniem wśród rówieśników. Bo przecież jak można odczuwać strach przed rozmową z kasjerką w zwykłej Biedronce? Jak m... Recenzja książki The Introverts

„Widocznie bycie introwertykiem nie oznacza tylko zamykania się w sobie”

6.08.2021

Książka zachęciła mnie do sięgnięcia po nią nie tylko niecodzienną okładką, którą można odczytywać na różne sposoby. Już sam tytuł i opis z tyłu powieści wskazywał, że będzie ona opowiadać losy dziewczyny, która mówiąc kolokwialnie, nie potrzebuje do szczęścia wielu ludzi. Potrzebowałam podobnej historii o introwertyczce skierowanej do ludzi, któr... Recenzja książki The Introverts

@viki_zm@viki_zm × 2

Introwertycy nie mają lekko

8.09.2021

Hope jest introwertyczką, woli zostawać w domu i być sobą niż wychodzić z przyjaciółmi i sztucznie się uśmiechać. Nie ma chłopaka, choć jeden jej się podoba, a w szkole stara się nie zwracać na siebie uwagi. Wszystko to trwa do momentu pojawienia się w jej szkole tajemniczego chłopca o imieniu Aiden. Poruszył ją swoim głosem, ale kiedy okazuje się... Recenzja książki The Introverts

The Introverts

6.07.2021

"Nie można przez całe życie uciekać w samotność". Okładką jest naprawdę wyjątkowa, specyficzna, a przy tym przyciąga wzrok. Gdy tylko przeczytałam opis, wiedziałam, że muszę, po prostu muszę przeczytać ta książkę i dokładnie poznać losy Hope - piękne imię- nieśmiałej i wrażliwej nastolatki, która czuje, że nie pasuje do całego świata. Znacie to ... Recenzja książki The Introverts

Moja opinia o książce

Opinie

@viki_zm
2021-08-06
8 /10
Przeczytane Klub Recenzenta Posiadam Książka papierowa 2021

„Widocznie bycie introwertykiem nie oznacza tylko zamykania się w sobie”

Książka zachęciła mnie do sięgnięcia po nią nie tylko niecodzienną okładką, którą można odczytywać na różne sposoby. Już sam tytuł i opis z tyłu powieści wskazywał, że będzie ona opowiadać losy dziewczyny, która mówiąc kolokwialnie, nie potrzebuje do szczęścia wielu ludzi. Potrzebowałam podobnej historii o introwertyczce skierowanej do ludzi, którzy mogą utożsamiać się z bohaterką. Autorka dobitnie pokazuje, że taki typ osobowości to nie koniec świata. Ludzie ci mogą funkcjonować normalnie, ale nie lubią tłumów, imprez, często potrzebują spokoju i samotności, którą lubią i wystarcza im towarzystwo osób prawdziwie bliskich, które ich w pełni akceptują.

Powieść skierowana do młodzieży nie jest typowym romansem. Autorka nie skupia się tylko i wyłącznie na miłości, która powoli rodzi się między bohaterami, a zwraca szczególną uwagę na odczucia i przemyślenia kreowanych przez siebie postaci. Główni bohaterowie, choć młodzi, już doświadczeni przez życie, niepozbawieni wad, ale posiadający swoje zalety.

Główna bohaterka powieści to nastoletnia, nieśmiała i zamknięta w sobie Hope Wintersnow. Dziewczyna nie jest podobna do swoich rówieśników, nie lubi wielu ludzi wokół siebie, imprez z dużą ilością alkoholu, a przede wszystkim nie cierpi fałszywych ludzi. Kiedy więc odkrywa intrygę osoby, którą uważała za przyjaciółkę i chłopaka, w którym była zakochana,...

× 1 | link |
@mamazonakobieta
2022-01-13
9 /10

Hope nie jest typową nastolatką, nie lubi być w centrum zainteresowania, nie chodzi na imprezy, stroni od towarzystwa. Za to uwielbia czytać książki, oglądać seriale i być po prostu sama z sobą. Tak naprawdę czuje się szczęśliwa, kiedy nikt nic od niej nie chce, nie wymaga. Co prawda miała przyjaciół, nie wielu, ale byli, dopóki nie stało się coś strasznego, dopóki się nie zawiodła, nie przestała im ufać.
W życiu Hope jednak nadejdą zmiany, a wszystko się zaczyna, od można by pomyśleć, niewinnego zadania z muzyki. W parach mają wykonać projekt, a jej partnerem zostaje nowy uczeń Aiden. Wspólnie spędzony czas sprawia, że zaczynają się lubić i coraz chętniej spędzają wspólnie czas. Jak potoczy się ta znajomość?

Zacznę od tego, że książka była czytana przez Amelkę (w końcu to literatura młodzieżowa) i to jej oczami powstaje recenzja. Książka jej się podobała, była nie tylko ciekawa i wciągająca, ale również dość realistyczna. To historia o młodych ludziach, ich codzienności i problemach, z jakimi się muszą zmierzyć (w szczególności, jeśli są bardzo nieśmiali, wręcz wycofani).

Główną bohaterką jest Hope, młoda dziewczyna, która jest bardzo nieśmiała. Amelka stwierdziła, że ją polubiła, a momentami miała ochotę po prostu przytulić.

„The Introverts” to ciekawa propozycja dla młodzieży, którą z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - ...

× 1 | link |
@klaudia.brozyna2320
2021-09-13
6 /10

Choć „The Introverts” jest książką młodzieżową to według mnie odnajdą się w niej również starsi czytelnicy. To poruszająca i niekiedy przytłaczająca opowieść o przekraczaniu granicy strefy komfortu, przełamywaniu własnych lęków – ale pełna nadziei i chwytająca za serce. Taka, w której każdy z nas znajdzie coś dla siebie, a w postaci Hope odnajdzie cząstkę własnego „ja”.

| link |
@marszaleek__
2022-12-01
9 /10
Przeczytane

Kiedy czytałam tę książkę, czułam się, jakby autorka w pewnych momentach opisywała mnie. Bardzo dobrze napisana historia, choć nieco krótka - jak na mój gust. Jest to pouczająca opowieść o tym, jak naprawdę wygląda życie introwertyka. Już dawno nie czułam takiej więzi z bohaterką, jak właśnie podczas czytania 'The Introverts'!

| link |
@zaglebiam_sie
2021-09-08
9 /10
@Lettoaletto
2021-08-28
8 /10
@jkucner618
2021-08-13
10 /10
@Littlevitch
2021-08-04
10 /10
@paulaczyta
2021-07-06
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Akceptacja i zrozumienie. Każdy z nas tego potrzebuje. Podczas wojny niestety taka postawa umiera. A nie powinniśmy pozwolić na takie odczłowieczenie. Bo empatia sprawia, że jesteśmy ludzcy (....”
× 2
#
“Bo dobre wspomnienia to smutne wspomnienia. Przypominają nam o tym, co było kiedyś i już nigdy nie wróci.”
× 2
#
“Nie bój się robić rzeczy niemożliwych. Nie wtedy, gdy kogoś kochasz. ”
× 2
#
“Bycie introwertykiem to skazanie się na samotność. Nie lubimy przebywać z ludźmi, unikamy ich, a samotność nie jest dla nas karą, lecz nagrodą. Jednak niestety jesteśmy też wysoce wrażliwi i g...”
× 2
#
“Są pewne straty, których człowiek w życiu doświadcza, które są zbyt bolesne, żeby je przeżyć, i jedyną opcją jest zapomnienie.”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl