To nie nasza wina

Monika Tadra
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
To nie nasza wina
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.2 /10
Ocena 8.2 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

Książka jest zapisem rozmów autorki z jedenastoma osobami, które wychowywały się w domach dziecka. Doświadczenie z pobytu w placówkach jest wspólnym mianownikiem wszystkich historii, ale każda z nich jest wyjątkowa i poruszająca. Rozmówcami są ludzie w różnym wieku i z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy szczerze i otwarcie opowiadają o swoich losach, nie pomijając trudnych i bolesnych tematów, takich jak przemoc domowa, molestowanie, stany depresyjne.

Mimo trudnej historii bohaterki i bohaterowie książki dali sobie radę i lepiej lub gorzej ułożyli swoje życie. Większość z nich założyła rodziny, część skończyła studia wyższe, prawie wszyscy pracują. We wszystkich wybrzmiewa jednak historia ich dzieciństwa i młodości. Ich opowieści są dowodem na to, jak wielkie znaczenie mają ludzie spotykani na naszej drodze oraz siła, którą umiemy znaleźć w sobie.

Data wydania: 2023-06
ISBN: 978-83-67539-41-8, 9788367539418
Wydawnictwo: BookEdit
Kategoria: Reportaż
Stron: 200
dodana przez: kazal_ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Inna perspektywa

WYBÓR REDAKCJI
12.09.2023

Debiutancka książka Moniki Tadry to to zbiór wywiadów z jedenastoma osobami, które wychowywały się w domach dziecka. Rozmówcy to osoby w różnym wieku, z odmiennymi doświadczeniami. Wszystkie jednak zdecydowały się powiedzieć o swoim trudnym dzieciństwie, otworzyć się przed autorką oraz nami, czytelnikami. Już tytuł książki mocno mną wstrząsnął ... Recenzja książki To nie nasza wina

Bo dziecko nigdy nie jest winne rodzinnej sytuacji...

16.07.2023

"To nie nasza wina" jest debiutanckim reportażem Moniki Tadry. Autorka podejmuje się w nim trudnego zadania rozmów z jedenastoma wychowankami domów dziecka. To nie jest łatwa książka, bo i taka ze względu na tematykę być nie może, ale wywiady czyta się mimo wszystko bardzo dobrze. Opisane w publikacji historie są prawdziwe. To tylko albo i aż ... Recenzja książki To nie nasza wina

@viki_zm@viki_zm × 16

Życie w domach dziecka

29.06.2023

„To nie nasza wina” to debiutancka książka Moniki Tadry. Materiały do publikacji zbierała przez dwa lata. Jest to zbiór historii jedenastu wychowanków domów dziecka. To są historie prawdziwe. Wspomnienia z tego okresy autorka przedstawiła w formie wywiadu z tymi osobami. Przedstawione są historie osób różnej płci, w różnym wieku i z różnych placów... Recenzja książki To nie nasza wina

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@viki_zm
2023-07-16
8 /10
Przeczytane 2023 Klub Recenzenta Książka papierowa Posiadam

Bo dziecko nigdy nie jest winne rodzinnej sytuacji...

Monika Tadra oddaje w tej książce głos swoim Rozmówcom, słucha, zadaje pytania dotyczące tego, co mówią. Każdy wywiad jest inny, bo i każda historia jest zupełnie odmienna. Autorka nie narzuca toku opowieści, czuć, że do wszystkiego podchodzi z dużą wrażliwością i empatią.

Książka nie należy do długich, gdyż ma tylko dwieście stron. Teoretycznie można byłoby ją przeczytać więc bardzo szybko, ale tak się nie da. Tematyka, której dotyczy, sprawia, że trzeba się przy niej zatrzymać, wiele rzeczy przemyśleć.

"To nie nasza wina" jest bardzo ważną i wartościową książką. Być może dzięki niej ktoś zmieni swoje zdanie na temat wychowanków domów dziecka i będzie mniej stygmatyzacji w tym zakresie. Zdecydowanie polecam!

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Bardzo dziękuję serwisowi i Wydawnictwu BookEdit za możliwość przeczytania i zrecenzowana reportażu.

× 6 | link |
@chomiczek71
2023-09-07
8 /10
Przeczytane

Przeszłość w dysfunkcyjnej rodzinie skłoniła mnie do sięgnięcia po książkę Moniki Tadry "To nie nasza wina" wydaną przez wydawnictwo Books Edit. Jest to bardzo poruszający zapis rozmów autorki z dorosłymi wychowankami domów dziecka. Historie są różne z happy endem i smutniejsze, ale wszystkie naszpikowane są autentycznymi emocjami. Nie jest to łatwa książka na jeden wieczór. Musiałam sobie ją dawkować, przeplatać innymi książkami, by nie dać się przytłoczyć poczuciu osamotnienia i odrzucenia przez najbliższych tych wszystkich dzieci, jednak warto po nią sięgnąć. "To nie nasza wina" jest książką, która pomoże czytelnikowi lepiej zrozumieć drugiego człowieka, nie oceniać go zbyt szybko, wzbudzi w nas pewną wrażliwość. Powinien ją przeczytać każdy, bez względu na własną przeszłość. No i odsłoni mroczną stronę historii. Przydziały (niewielkie) jedzenia, zabieranie pieniędzy czy słodyczy należnych dzieciom przez opiekunów, scedowanie opieki nad dziećmi na inne dzieci, czy start w dorosłe życie bez wsparcia to sytuacje, o których nawet mi się nie śniło.

× 1 | link |
@paulinka34038
2023-07-20

🪻🪻🪻🪻🪻

To nie tylko emocje na nas wpłyną. W tej książce znjaduje się rozmowy z jedenastoma osobami które mieszkały w domu dziecka.

Te osoby opowiadają o wszystkim przez co przeszły, jak ich pobyt w domu dziecka wpłynął na nich .

Czy ich życie w domu dziecka wyszło na dobre?

Dlaczego te osoby tam trafiły?

🪻🪻🪻🪻🪻

@bookedit.pl #wydawnictwobookedit #monikatadra #tonienaszawina

| link |
@Kurtho
2023-08-02
7 /10
Przeczytane
TO
@Tolpynia
2023-07-24
8 /10
Przeczytane
@teskonieczna
2023-06-29
9 /10
@specjalistka_od_slowa
2023-09-12
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka To nie nasza wina. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat