Tomasz Mann. Życie jako dzieło sztuki

Hermann Kurzke
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tomasz Mann. Życie jako dzieło sztuki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

"Książka Hermanna Kurzke została przez niemieckojęzyczną prasę niemal jednogłośnie uznana za najlepsza jak dotąd biografię autora ""Czarodziejskiej góry"". Kurzke opiera się przede wszystkim na twórczości Tomasza Manna, koncentruje się na jego życiu wewnętrznym, a nie tylko na życiorysie, stara się odkryć i zrozumieć motywy działania pisarza, obalić narosłe wokół niego mity. Chce powiedzieć ""wszystko"", ale nie po to, by w jakiś sposób zdemaskować Manna, ale by przybliżyć tego zamkniętego w sobie człowieka czytelnikowi i stworzyć jego sprawiedliwy obraz. ""Jedność pisarskiego życia (niczego nie zatracić) i jedność historii (pamięć ponad pamiecią jednostkową) - to podstawowa nauka Tomasza Manna, mądrego tradycjonalisty"". - Ewa Bieńkowska."
Tytuł oryginalny: Thomas Mann
Data wydania: 2005-01-01
ISBN: 978-83-7163-513-7, 9788371635137
Wydawnictwo: TWÓJ STYL Wydawnictwo Książkowe
Kategoria: Biografia
Stron: 668

Autor

Hermann Kurzke Hermann Kurzke
Urodzony 15 lutego 1943 roku w Niemczech (Berlin)
Jest wykładowcą historii literatury niemieckiej na uniwersytecie w Mainz, od 25 lat specjalizuje się w twórczości Tomasza Manna, był m.in. edytorem siedmiotomowego wydania esejów Manna.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tomasz Mann. Życie jako dzieło sztuki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@edytre
2021-01-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Książka Hermana Kurzke to bardzo szczegółową biografia, która wyszła spod pióra jednego z najbardziej znanych i pracowitych badaczy twórczości niemieckiego Noblisty. Autor biografii sugeruje, iż obraz Tomasza Manna jako pisarza, jaki stworzyliśmy sobie w oparciu jego o wypowiedzi, jest obrazem świadomie przez niego wykreowanym na użytek czytelników. Tomasz Mann chciał uchodzić za pisarza, który za swoim biurkiem w domu pracuje tak solidnie, jak inni pracują w biurach tj. systematycznie i przy wykorzystaniu interesujących i wiarygodnych źródeł. Chciał, aby ludzie poprzez to nabrali szacunku do zawodu (powieścio)pisarza.

{}× 1 | link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tomasz Mann. Życie jako dzieło sztuki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl