Tosia i Julek idą do przedszkola

Magdalena Boćko-Mysiorska
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tosia i Julek idą do przedszkola
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Seria "(Nie) tacy sami" powstała z potrzeby serca – zarówno Autorki, jak i Wydawcy.

Magdalena Boćko-Mysiorska to świetna polska pedagożka, terapeutka, trenerka i blogerka, promotorka Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy stworzyła książki – i dla dzieci, i dla rodziców – jakich do tej pory nie było na polskim rynku. Nie tylko pokazujemy w nich emocje i ważne etapy w rozwoju dziecka – zawsze robimy to z uwzględnieniem jego wrażliwości sensorycznej.

W każdej książeczce towarzyszymy dwójce bohaterów – bliźniętom, Tosi i Julkowi, którzy są skrajnie różni i dlatego w tych samych sytuacjach reagują w różny sposób.
Data wydania: 2020-08-26
ISBN: 978-83-8141-203-2, 9788381412032
Wydawnictwo: Dwukropek
Seria: (Nie)tacy sami
Stron: 18
dodana przez: 8dzientygodnia

Autor

Magdalena Boćko-Mysiorska Magdalena Boćko-Mysiorska Jestem spełniającą się mamą dwójki dzieci i żoną. Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego pedagożką, tłumaczką, metodyczką, wykładowczynią. Autorką i współautorką podręczników, testów, programów nauczania i artykułów. Promotorką Rodzicielstwa Bli...

Pozostałe książki:

Tosia i Julek robią siku Tosia i Julek uczą się dzielić. Tosia i Julek myją zęby. Tosia i Julek idą do lekarza Tosia i Julek czekają na brata
Wszystkie książki Magdalena Boćko-Mysiorska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Tosia i Julek idą do przedszkola aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@jusztuczka
2020-11-02
8 /10
Przeczytane

W życiu dziecka jest wiele przełomowych momentów. Nauka chodzenia, mówienia, jedzenia, pierwsze pójście do przedszkola. Wszystko to wiąże się z niemałymi emocjami, z którymi małe dziecko nie zawsze umie sobie poradzić samo. Często też trzeba je do tego przygotować psychicznie, dużo rozmawiać, uświadamiać, być przy nim, kiedy tego potrzebuje.

"Tosia i Julek idą do przedszkola" to doskonała książka dla dzieci, które w najbliższym czasie postawią pierwsze kroki na przedszkolnym parkiecie. Przedstawia jeden z dni, kiedy mama wyprawia bliźniaki, Tosię i Julka, do szkoły. Książka doskonale pokazuje, jak różnie dzieci reagują, jedne są bardziej związane emocjonalnie z rodzicami, inne mniej, jedne nie mogą doczekać się, aż znajdą się za drzwiami przedszkola, inne nie chcą do niego wejść, nie mogą oderwać się od mamy. Doskonałym dodatkiem do tej książki są przepiękne i bardzo nowoczesne ilustracje, które zachwycają stonowanymi barwami i trafnym ukazaniem opisywanych sytuacji.

Ciekawym zwieńczeniem książki jest bardzo mądry i pomocny dodatek dla rodzica, który jest pełen cennych wskazówek i wyjaśnień.

Polecam te książkę dzieciom, którym spodobały się wcześniejsze opowieści o Tosi i Julku, poza tym jest to doskonała pozycja dla rodziców i dzieci, które stoją u skraju tego ważnego wydarzenia, jakim jest pierwszy dzień w przedszkolu.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tosia i Julek idą do przedszkola. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl