Tosia i Julek czekają na brata

Magdalena Boćko-Mysiorska
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Tosia i Julek czekają na brata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mama Tosi i Julka jest w ciąży. To wymagający czas nie tylko dla niej. Jak dzieci zareagują na to, że mama nie ma już tyle sił, by się z nimi bawić? Jak poradzą sobie z emocjami, które w nich narastają?

Data wydania: 2022-06-15
ISBN: 978-83-8141-458-6, 9788381414586
Wydawnictwo: Dwukropek
Seria: (Nie)tacy sami
Stron: 18
dodana przez: ReginaCatta

Autor

Magdalena Boćko-Mysiorska Magdalena Boćko-Mysiorska Jestem spełniającą się mamą dwójki dzieci i żoną. Z wykształcenia i doświadczenia zawodowego pedagożką, tłumaczką, metodyczką, wykładowczynią. Autorką i współautorką podręczników, testów, programów nauczania i artykułów. Promotorką Rodzicielstwa Bli...

Pozostałe książki:

Tosia i Julek robią siku Tosia i Julek idą do przedszkola Tosia i Julek uczą się dzielić. Tosia i Julek myją zęby. Tosia i Julek idą do lekarza
Wszystkie książki Magdalena Boćko-Mysiorska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tosia i Julek czekają na brata? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

ON
2022-07-12
10 /10
Przeczytane

A mowa o książce “Tosia i Julek czekają na brata” @magdalenabockomysiorska_pl . Książka należy do serii “Nie tacy sami”. Bardzo podobają się nam książeczki z tej właśnie serii, a mamy już o myciu ząbków i chodzeniu do przedszkola.

Tosia i Julek to bliźniacy, ale bardzo różnią się od siebie. A niedługo na świecie ma się pojawić ich braciszek. Tosia jest z tego powodu bardzo szczęśliwa, niestety Julek już nie, zwłaszcza, że mama nie może z nimi wszystkiego robić. Na szczęście w pobliżu jest tata, który tłumaczy chłopakowi, dlaczego mama gorzej się czuje.

Myślę, że ta książeczka będzie pomocna, aby wytłumaczyć dzieciom, że mama w ciąży może się czuć się gorzej, że nie zawsze będzie chciała wszystko robić. I tutaj bardzo ważna jest rozmowa, która pozwoli dziecku zrozumieć co się dzieje, że mama nadal je kocha, ale po prostu nie ma siły na zabawę.

Sama wiem jak ciężko było zrozumieć Antkowi, że nie zawsze mam siłę z nim się bawić, że po prostu muszę chwilę się przespać. A w końcówce ciąży, gdy większość czasu musiałam leżeć, jeszcze bardziej się denerwował. I właśnie dużo z nim rozmawiałam, tłumaczyłam, dlaczego tak jest.

Na końcu pojawia się parę porad dla rodziców, to też jest ważne, aby rodzic wiedział, jak przygotować swoją pociechę na pojawienie się rodzeństwa.

Szkoda, że ta książka powstała tak późno, na pewno łatwiej było mi z jej pomocą wytłumaczyć Antkowi co się ze mną dzieje, czemu czasami nie mam siły.

Ten tom s...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Tosia i Julek czekają na brata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl