Totalna Magia

Alice Hoffman
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów
Totalna Magia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 16 ocen kanapowiczów

Opis

 Zawsze rzucaj rozsypaną sól przez lewe ramię. Posadź rozmaryn przy furtce ogrodowej. Hoduj róże i lawendę, na szczęście.
 
 Zakochuj się, kiedy tylko możesz…
 
 Kiedy Sally i Gillian straciły rodziców, trafiły do domu przy ulicy Ma­gnolii, pod opiekę ciotek – Franny i Jet. Nie były to zwyczajne star­sze panie, ale jak wszystkie kobiety z rodu Owensów miały moc – potrafiły rzucać uroki i zaklęcia, a specjalizowały się w urokach miłosnych… Z tego też powodu okoliczni mieszkańcy straszliwie się ich bali… I przenieśli swój strach na nowo przybyłe siostry.
 
 Dziewczęta dorastały we wrogiej atmosferze, wyszydzane i dręczo­ne. Nic dziwnego, że marzyły tylko o tym, żeby zniknąć. Gillian pierwsza uciekła z domu i korzystała z wolności nie zawsze w roz­sądny sposób, przez co napytała sobie sporo kłopotów. Sally, star­sza i bardziej odpowiedzialna, też wyjechała, tam gdzie nikt jej nie znał, i próbowała prowadzić normalne życie.
 
 Ale klątwa Owensów odnalazła je obie – i los złączył je znowu, za sprawą fatalnego wypadku, tak brzemiennego w skutki, że mogła im pomóc tylko magia...
 
 W ekranizacji tej książki główne role zagrały Nicole Kidman i Sandra Bullock! 
Data wydania: 2020-01-29
ISBN: 978-83-8125-829-6, 9788381258296
Wydawnictwo: Albatros
Cykl: Practical Magic, tom 2
Stron: 320
dodana przez: WystukaneRecenzje

Autor

Alice Hoffman Alice Hoffman
Urodzona 16 marca 1952 roku w USA (Nowy Jork)
Alice Hoffman – amerykańska pisarka. Wychowywała się na Long Island. Szkołę średnią ukończyła w 1969. Zapisała się na Adelphi University, gdzie otrzymała bakalaureat. Następnie dostała Mirrellees Fellowship do Creative Writing Center na Stanford ...

Pozostałe książki:

Trzeci anioł Król rzeki Gołębiarki Zasady magii
Wszystkie książki Alice Hoffman

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Totalna Magia

7.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Alice Hoffman "Totalna Magia". Sally i Gillian Owens, siostry, które zostają sierotami I zamieszkują z ciotkami, które uchodzą za wiedźmy/czarownice. Nie mają łatwego życia, gdyż same mają w sobie część magii. Sally, jako ta rozsądna, logiczna, próbuje wmówić sobie i innym, że coś takiego jak czary i uroki nie istnieje. Gillian natomiast to osoba... {} Recenzja książki Totalna Magia

@emmeneea@emmeneea {}× 5

Magia bez magii

21.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Sally i Gillian to siostry, które po śmierci rodziców trafiają do ciotek pod opiekę. Franny i Jet nie są takimi zwykłymi ciotkami, przez mieszkańców są one uważane za czarownice, wiedźmy. Stało się tak, ponieważ kobiety, których mężczyzna zdradził bądź którego one pożądały przychodziły właśnie do ciotek po mikstury i porady. To wtedy działy się ró... {} Recenzja książki Totalna Magia

Bo w każdej z nas jest coś z wiedźmy

12.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"W każdej z nas jest coś z wiedźmy" - ten cytat znajdziecie na okładce książki, której ekranizację, w której w główne role wcieliły się Nicole Kidman i Sandra Bullock, zapewne zna większość z Was. W Polce bowiem, książka na podstawie której powstał scenariusz wydana została dopiero niedawno, jako kontynuacja tytułu "Zasady magii". - Fabuła opowi... {} Recenzja książki Totalna Magia

Magiczna codzienność

29.02.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Coś czuję, że jestem jedną z niewielu osób, które przed lekturą nie obejrzały filmu z Nicole Kidman i Sandrą Bullock. Szczerze mówiąc, nie miałam nawet pojęcia, że taki film w ogóle istnieje i ma aż tylu fanów. Dodam również, że wydanych w naszym kraju wcześniej (choć oficjalnie zdecydowanie później) ,,Zasad magii" również nie miałam okazji przecz... {} Recenzja książki Totalna Magia

Moja opinia o książce

Opinie

@kryminal_na_talerzu
2020-05-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10

„Totalna magia” oryginalnie premierę miała w 1995 roku, 3 lata później ukazała się jej ekranizacja. Dopiero jednak teraz w 2020 roku książka ujrzała światło dzienne i w Polsce! Okładka jest magiczna, ładna i błyszcząca, środek niestety prezentuje się trochę gorzej. Zabrało mi tu magicznego klimatu, jaki panował w "Zasadach magii", prequelu powieści, oraz zwięzłej przemyślanej historii. Tu opowieść się trochę wlecze, niby są poważne i trudne tematy jak przemoc w rodzinie, ale wydawały mi się potraktowane raczej płytko, banalnie. Niby jest trup i mroczniejszy, czasami nawet niepokojący klimat, więc powinno mi się podobać, ale cała tego otoczka jakoś mi tu nie pasowała. Nie potrafiłam wciągnąć się w historię, i tak jak lubię narrację prowadzoną w czasie teraźniejszym, tak tu miałam wrażenie, że cały czas czasy są pomieszane, co powodowało mętlik. Co na plus? Rozwiązanie historii. I oczywiście wspomniana już okładka. Doceniam też próbę poruszenia ważnych tematów. Może to po prostu nie była książka dla mnie, może czytelniczki lubujące się w prostych, romantycznych historiach będą bardziej usatysfakcjonowane.

{}× 5 | link |
@WolneLitery
2020-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Jak to piękna i magiczna książka! Od razu urzekła mnie jej niesamowita okładka i dawno nie widziałam równie piękne! Z pozłacanymi elementami i lekko utwardzoną okładką, musiałam po nią sięgnąć od razu!

Jak już na okładce mamy napisane, na podstawie książki ukazał się film i to nie był jaki film, ponieważ główną rolę zagrała w nim Sandra Bullock oraz Nicole Kidman! I tu od razu muszę się przyznać, że albo go nie oglądałam wcale, albo po prostu go nie pamiętam i już teraz wiem, że jak najszybciej muszę po niego sięgnąć.

Książka na początku, w pierwszym dość długim rozdziale opisuje nam dzieciństwo i młodość dwóch dziewczynek. Niestety, po wypadku i stracie rodziców trafiły one do swoich ciotek u których obecna była magia. Sally i Gillian musiały dosłownie zmagać się z nią od dzieciństwa i stała się ona dla nich brzemieniem, ponieważ przez to były odizolowane od swoich rówieśników. Jak najszybciej tylko mogły, opuściły dom i rozpoczęły samodzielne życie. Przed przeznaczeniem jednak uciec się nie da, zawsze nas znajdzie i do nas wróci, tak też było i w tym przypadku. Czy wrócą do magii i uratują swoją siostrzaną więź?

Książka dla mnie jest bardzo specyficznie napisana. Nie wiem jak nazwać tą narrację, ale jesteśmy tutaj jakby z boku wszystkich wydarzeń. Wiemy, że gdzieś tam kiedyś miały one miejsce i ktoś po prostu je nam opisuje. Mi bardzo się to podobało! To nadało tej książce jeszcze większego i bardziej magicznego klimatu. Do tego ta magia! Jes...

{}× 1 | link |
@paulina.wozna91
2020-05-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

„Zasady magii” bardzo mi się podobały, mogę wręcz przyznać, że podbiły moje serce. Dołączyły do skromnego grona ulubieńców, czyli zrobiły na mnie niemałe wrażenie. Urocza, magiczna historia o miłości oraz sile rodzinnych więzi. Nie mogłam się doczekać kontynuacji losów ekscentrycznych sióstr, zatem gdy tylko dotarła do mnie „Totalna magia” cieszyłam się jak dziecko.

Fran i Jet są starszymi paniami (nazywane również wiedźmami), które skutecznie posługują się pradawną magią. Z kolei Gillian i Sally nagle straciły rodziców i aby nie trafić do sierocińca pewnego dnia wykonują telefon do dalekich krewnych. I właśnie przez ten splot zdarzeń zjawiają się w domu przy ulicy Magnolii. Czy stare ciotki stawią czoła wychowaniu dwóch diametralnie różnych charakterów?

Bez wątpienia dziewczynki nie miały szczęśliwego dzieciństwa. Towarzysze zabaw stronili od nich, uważając je za czarownice. Dręczone i zastraszane znajdowały pociechę we wspólnych zabawach na terenie posesji ciotek. Marzyły o tym, aby raz na zawsze opuścić to miejsce i rozpocząć nowe życie z czystą kartą, bez piętna rodziny Owensów. Ciekawi jak potoczą się ich dalsze losy?

Jak już wspominałam przy recenzji „Zasad magii”, w przedstawionej historii nie znajdziecie czarów rodem z Harrego Pottera. Tytułowa magia opiera się na starych księgach zaklęć, bądź na doświadczeniach krewnych, którzy zechcieli podzielić się swoją cenną wiedzą z młodszym pokoleniem.

Wykreowani bohaterowie są niewątpl...

{} | link |
@klarita_mm
2021-03-05
Przeczytane Fantasyka Obyczajwe i Romanse Przeczytane w 2020

"Totalną magię" znacie na pewno z filmu o tym samym tytule, który jest jednym z moich ulubieńców. Choć książka miała premierę w 1995r. dopiero teraz doczekała się wydania w Polsce. Opowiada o siostrach Sally i Gillian, które po śmierci rodziców dorastały z ciotkami. Ich rodzina od pokoleń para się magią, co odbija się na ich reputacji w mieście. To one jednak są zawsze pierwszym punktem pomocy. Siostry jako dorosłe kobiety odcięły się od swoich korzeni i zrezygnowały z czarowania. Niestety klątwa dopadnie je wszędzie a pomóc będzie mogła tylko magia.
🎉
Przyznaję, że sięgnęłam po nią ze względu na film, przez co ciężko będzie mi ją ocenić. Książkę określiłabym jako obyczajówkę z elementami magii. Jest napisana przyjemnym, niewymagającym stylem dzięki czemu przez historię zwyczajnie się płynie. Szkoda tylko, że to podróż jednostajna. Brakowało mi jakiegoś momentu napięcia. Ma się wrażenie, że ktoś opowiada interesującą historię ale niezmiennym wciąż tonem. Bohaterowie zbudowani są na zasadzie kontrastu. A wraz z ich rozwojem zwiększa się ich wzajemne oddziaływanie na siebie. Podoba mi się, że nawet postacie drugoplanowe dostały odpowiednia ilość uwagi by nie zgubić się w akcji.
🎉
Książkę oceniłabym jako dobrą, lekką i przyjemną ale nie jest pozycją, na którą będę czekać by jeszcze raz przeczytać. Za to film obejrzę jeszcze raz z przyjemnością. Teraz zwrócę baczniejszą uwagę na podobieństwa i co z pierwotnej historii zachowano w filmie.

{} | link |
@esclavo
2020-02-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane

"(...) czasami to, co dobre, na początku wydaje się złe, dopóki nie jest po wszystkim."

Pewno nikogo nie zdziwi, że zabrałam się za książkę, nie wiedząc, że bardziej popularna jest jej filmowa wersja. Wiadomo, książka jest lepsza niż film. Ale chyba nie tym razem.

"Totalna magia" to kontynuacja losów kobiet z rodu Owensów. Nie takich zwykłych kobiet, bo są one czarownicami. I jak w pierwszej części te czary i magia były widoczne na pierwszym planie, tak tutaj autorka poświęciła więcej uwagi rozterkom uczuciowym bohaterek. Trochę szkoda, bo liczyłam na jakieś konkretne zaklęcia. Oczywiście, przesądy i wierzenie dalej są obecne, ale w drugim planie i raczej to mądrości, które teraz określane są zabobonami.

Bardzo podobał mi się klimat utrzymany w powieści, taki baśniowy, delikatnie oderwany od rzeczywistości i gawędziarski. Całość czytała się dobrze i w taki wdzięczny sposób, trochę jak bajka czytana na dobranoc. Jednak niech Was to nie zmyli - w powieści nie zabraknie trudów życia codziennego, mocnych emocji, siostrzanej miłości, a nawet i przypadkowego trupa.

Co jeszcze magicznego możemy znaleźć w tej książce? Nie byłabym sobą, gdybym nie zwróciła uwagi na okładkę, która przepięknie mieni się złotem i będzie ozdobą biblioteczki. Myślę, że to idealna lektura dla fanów filmu, ale i dla osób romantycznych, chcących oderwać się od szarej rzeczywistości.

{} | link |
@czytanie.na.platanie
2020-03-13
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Znów zawitaliśmy na ulicę Magnolii do domu otoczonego czarnym ogrodzeniem z kutego żelaza, za które niewielu odważa się zaglądać. To tu, wychowują się Sally i Gillian, siostry różniące się niczym dzień i noc.

Obie jednak dążą do tego samego, chcą jak najszybciej wydostać się z domu ciotek, który naznaczył je piętnem i skazał na alienację w okolicy.

Gillian podejmuje wiele złych decyzji prowadząc szalone, lekkomyślne życie. Wyjeżdża z mężem, od którego zaraz ucieka lądując w ramionach kolejnych mężczyzn.

Sally poukładana do bólu, pedantycznie dbająca o porządek wychodzi szczęśliwie za mąż i ma dwie córki. Gdy mąż umiera, Sally nie potrafi się odnaleźć. Chce wyjechać, by dać córkom szansę zaakceptowania je przez społeczeństwo, której sama nie miała.

Choć obie siostry uciekają przed przeszłością i swoją spuścizną, którą zostały naznaczone przyjdzie chwila w ich życiu, że tylko magia będzie mogła wybawić je z kłopotów.

Piękna opowieść o poszukiwaniu miłości, pragnieniu akceptacji i magii, której odrobina każdemu się przyda, ważne by z niej rozsądnie korzystać

{} | link |
@rabebucher
2020-02-03
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam 2020 Recenzenckie

Nie znam filmowej adaptacji tej książki, więc sięgając po nią nie wiedziałam właściwie na co się piszę. Spodziewałam się klimatycznej historii, pełnej tej tytułowej magii, a tymczasem dostałam dość dziwaczną obyczajówkę, z nutką romansu,  małym wątkiem kryminalnym i szczyptą humoru. A magii mi niestety zabrakło w tej książce. Miałam też wrażenie, że zarówno postacie, jak i wydarzenia opisane w tej opowieści zostały potraktowane nieco po macoszemu, jakby niedbale, przez co trudno się wczuć i po lekturze pozostaje pewien niedosyt. 
Spróbuję obejrzeć film, może będę nim bardziej usatysfakcjonowana ;).

Książka przeczytana w ramach Olimpiady Czytelniczej

{} | link |
@sistersasbooks
2021-01-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
Przeczytane
@romuphy
2020-09-07
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
TU
2020-04-20
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Joanna_Asia
2020-03-18
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane
@milla
2020-03-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
@popkulturkaosobista
2020-02-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Posiadam
@Kobietaczytajaca
2020-02-21
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 3 /10
@malgosialegn
2020-02-14
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane
Zaloguj się aby zobaczyć więcej

Co czytać po książce “Totalna Magia”- Alice Hoffman

Zasady magii
Zasady magii Alice Hoffman
{}7.3/10
W tej rodzinie miłość jest przekleństwem… Wszystko zac...
Siostra Słońca
Siostra Słońca Lucinda Riley
{}7.3/10
Wyjątkowa opowieść – po części saga rodzinna, po części baś...
Dziewczyna z Neapolu
Dziewczyna z Neapolu Lucinda Riley
{}7.4/10
W świecie muzyki kochać kogoś znaczy wybrać ścieżkę najtrud...
Wstrzymując oddech
Wstrzymując oddech Małgorzata Mikos
{}8.2/10
Prawdziwa miłość nie boi się słowa „wieczność”. Oliwia i ...
Czas wojny, czas miłości
Czas wojny, czas miłości Victoria Gische
{}6.4/10
Tęsknota za prawdziwą miłością jest zawsze taka sama, niez...

Cytaty z książki

“W końcu kłopoty są całkiem jak miłość; przychodzą niezapowiedziane i przejmują władzę, zanim zdążysz się opamiętać czy w ogóle pomyśleć”
{}
#
{} Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Zasady magii
Zasady magii
Alice Hoffman
{}7.3/10
W tej rodzinie miłość jest przekleństwem… Wszystko zaczęło się w 1620 roku, kiedy Maria Owens ...
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe