Tragarze śmierci

Przemysław Wojciechowski, Witold Franciszek Gadowski
Tragarze śmierci
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W czasie lektury „Tragarzy śmierci” ze zdumieniem odkryjecie, że za słynnymi postaciami XX-wiecznego terroryzmu stoją zawsze „ludzie z cienia”, prawdziwi mocodawcy zbrodniczych akcji – służby specjalne Kremla. Prawda o terroryzmie XX wieku jest bowiem taka, że bez wsparcia służb państw należących do Układu Warszawskiego, służb sterowanych przez Kreml, największe organizacje terrorystyczne tamtych czasów nie przetrwałyby jednego dnia. To Kreml i jego satelici nadawali morderczą siłę działaniom palestyńskich terrorystów, zamachom Rote Armee Fraktion, „Carlosowi”, czy Abu Nidalowi. (…) Rezultaty naszych śledztw obecnie stały się wiedzą powszechną. Dziś wielu dziennikarzy i specjalistów mówi o „arabskich studentach”, bojownikach Organizacji Wyzwolenia Palestyny i członkach organizacji Abu Nidala przebywających w Polsce. Cieszymy się, że wiedza, którą ujawniamy w tej książce, weszła już do powszechnego obiegu. Pochlebiamy sobie jednak, że bez naszej pracy nie wiedzielibyście, jak naprawdę było z zamachem na Abu Dauda, lidera „Czarnego Września”; nie byłoby wiadomo, że „Carlos” współpracował m.in. z polską Służbą Bezpieczeństwa. To nam udało się odkryć, że niemieccy terroryści z RAF ukrywali się na Mazurach pod czujną opieką funkcjonariuszy peerelowskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Po lekturze „Tragarzy śmierci” łatwiej będzie Wam zrozumieć mechanizmy, wedle których działa ISIS czy Al Kaida. Udało nam się opisać swoistą, perwersyjną symbiozę współczesnych mediów i coraz bardziej bezwzględnego świata terroryzmu. Do tego wydania „Tragarzy śmierci” dodajemy wstęp, w którym opisujemy zupełnie nieoczekiwany związek pomiędzy polską centralą handlu zagranicznego „Animex” a… „Carlosem”. Świadek tych wydarzeń zgłosił się do nas dopiero po lekturze pierwszego wydania naszej książki. Już po jej napisaniu poznaliśmy też człowieka, który stał się pierwowzorem głównego bohatera filmu „Monachium” w reżyserii Stevena Spielberga. Yuval Aviv, jeden z przywódców operacji „Wrath of God”, opowiedział nam o nieznanych kulisach akcji likwidowania przywódców palestyńskiej organizacji „Czarny Wrzesień”. W pierwszym rozdziale opisujemy nieznane szczegóły ataku „Czarnego Września” na izraelskich sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich w Monachium. Dopiero jednak Yuval Aviv opowiedział nam zakończenie brutalnego i pasjonującego pojedynku pomiędzy zabójcami z Mossadu i palestyńskimi terrorystami. W tej walce nikt nie brał jeńców i nikt nie przejmował się zasadami. Jeśli chcecie wiedzieć więcej o kulisach dzisiejszych wydarzeń, zajrzyjcie do naszej książki.”Ze wstępu
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-7965-112-2, 9788379651122
Wydawnictwo: EDITIONS SPOTKANIA
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 366

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Tragarze śmierci? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Tragarze śmierci”- Przemysław Wojciechowski

Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem
Tragarze śmierci. Polskie z... Witold Gadowski, Przemysław Wojciechowski
Pasjonujące reportaże, które czyta się jak powieść kryminaln...
Lokal dla awanturnych
Lokal dla awanturnych Witold Franciszek Gadowski
Pierwszy w dorobku znanego dziennikarza i reportera zbiór kr...
Dziennik chuligana
Dziennik chuligana Witold Franciszek Gadowski
Oddaję Państwu w dłonie teksty pisane uczciwie i solidnym at...
Cultores Deorum
Cultores Deorum Przemysław Wojciechowski
Theodor Mommsen w 1848 r. opublikował słynny traktat De coll...
Czciciele Herkulesa w Rzymie. Studium epigraficzno-antropomastyczne (I-IV wiek n.e.)
Czciciele Herkulesa w Rzymi... Przemysław Wojciechowski
Przedmiotem niniejszego studium jest niewielki wycinek "prod...

Cytaty z książki

O nie! Książka Tragarze śmierci. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe