Transformacja krajobrazu wschodnich Kujaw w kontekście zmian użytkowania ziemi i osadnictwa (1770-1970)

Bożena Degórska
Transformacja krajobrazu wschodnich Kujaw w kontekście zmian użytkowania ziemi i osadnictwa (1770-1970)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W książce zostały opisane procesy przekształcania krajobrazu, które przeanalizowano na podstawie dostępnych materiałów kartograficznych w kontekście rozwoju osadnictwa wiejskiego i zmian użytkowania ziemi wschodnich Kujaw w sześciu okresach historycznych od 1770 do 1970 roku. Użytkowanie ziemi w ujęciu historycznym jest tematyką pomijaną przez polskich geografów i historyków, wiedza z tego zakresu jest dość fragmentaryczna. Tym większa zasługa Autorki, która doskonale wywiązała się z postawionego przed sobą zadania poznawczego i szczegółowo przeanalizowała problematykę odznaczającą się dużą złożonością w wymiarze czasu i przestrzeni oraz wymagającą od uczonego odpowiedniej wiedzy interdyscyplinarnej o przemianach demograficznych, fizjograficznych, społecznych i ekonomicznych, gdyż tylko wielostronne ujęcie jest w stanie wyjaśnić przyczyny i skutki zmian zachodzących w użytkowaniu ziemi.
ISBN: 978-83-7963-028-8, 9788379630288
Wydawnictwo: SEDNO

Autor

Bożena Degórska Bożena Degórska Bożena Degórska - geograf kompleksowy, od 1977 r. członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego, od 1987 r. pracownik Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, od 2011 członek Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju przy Prezy...

Pozostałe książki:

Środowisko przyrodnicze Krakowa. Zasoby - ochrona - kształtowanie
Wszystkie książki Bożena Degórska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Transformacja krajobrazu wschodnich Kujaw w kontekście zmian użytkowania ziemi i osadnictwa (1770-1970) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Transformacja krajobrazu wschodnich Kujaw w kontekście zmian użytkowania ziemi i osadnictwa (1770-1970). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl