Twarzą w twarz

Dennis Lehane, Michael Connelly, Ian Rankin, Peter James ...
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Twarzą w twarz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

22 ulubieńców czytelników thrillerów. Nie mieli prawa się spotkać, a jednak stają twarzą w twarz.

 

Jack Reacher, samotnik z powieści Lee Childa, spotyka się w bostońskim barze z prywatnym detektywem Nickiem Hellerem, wykreowanym przez Josepha Findera. A potem robią to, w czym obaj są najlepsi.

John Rebus, kultowy inspektor z thrillerów Iana Rankina, i Roy Grace, stworzony przez Petera Jamesa, różnią się jak ogień i woda – wiekiem, pochodzeniem, a przede wszystkim metodami stosowanymi w śledztwie. Co może wyniknąć z ich współpracy? Lepiej nie pytać...

Harry Bosh, detektyw Michaela Connelly’ego, i Patrick Kenzie, który wyszedł

spod pióra Dennisa Lehane’a, występują razem w słusznej sprawie… Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Komandor Gray Pierce z cyklu Sigma Force Jamesa Rollinsa i Cotton Malone z powieści Steve’a Berry’ego. No, to się musi skończyć czystą demolką!

To tylko kilka przykładów tego, co znajdziecie na stronach tej książki. Każde opowiadanie jest poprzedzone wstępem przybliżającym autorów, ich bohaterów i historię powstania tekstu. Czeka was prawdziwa literacka uczta. Nie traćmy więc czasu i stańmy twarzą w twarz z bohaterami.

Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-7985-731-9, 9788379857319
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 415
dodana przez: nemo

Autor

Dennis Lehane Dennis Lehane
Urodzony 4 sierpnia 1965 roku w USA (Boston, Massachusetts)
Amerykański pisarz i scenarzysta, autor cyklu kryminałów z detektywem Kenzie-Gennaro w roli głównej oraz kilku innych powieści sensacyjnych. Jego debiut literacki „Wypijmy zanim zacznie się wojna” został nagrodzony przez krytyków Shamus Award. Lehan...

Pozostałe książki:

Wyspa skazańców Wyspa tajemnic Gdzie jesteś, Amando? Ciemności, weź mnie za rękę Rzeka tajemnic Wypijmy nim zacznie się wojna Pułapka zza grobu Mila księżycowego światła Modlitwy o deszcz Pokochać noc Twarzą w twarz Miasto niepokoju Ostatnia przysługa Shutter Island Brudny szmal Gone, Baby, Gone Nocne życie CORONADO Miniony świat Przed Gwen The Given Day
Wszystkie książki Dennis Lehane

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Twarzą w twarz nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@nemo
2019-09-13
10 /10
Przeczytane Zanim zapomnę Katalog M-Z

Co tu dużo mówić.

22 bohaterów, 11 opowieści. Każda inna, niezwykła i zaskakująca. Staje się rzecz nie możliwa, bo bohaterowie innych światów spotykają się w jednej historii. Nie powiem, by napisanie czegoś takiego było łatwym zadaniem.

Na pewno to świetny sposób, by odkryć innych autorów, uzyskać ogólny pogląd na gatunek, dowiedzieć się czegoś, czego się jeszcze nie wiedziało.

Dla niezbyt obytych z danym autorem, redaktor poprzedza każde opowiadanie krótkim wstępem (moim zdaniem dającym chwilami o drobinę za mało informacji) a końcu antoligi znajdują się też krótkie noty biograficzne autorów wraz z adresami ich stron www.

Jest tylko jedna sprawa, która nie podoba mi się w tej książce. To są opowiadania: coś krótkiego. Trudno przestawić się z "cegieł" na "Ulotki", z wolnego budowania akcji na natychmiastowe przejście do rzeczy. W ten sposób mnogość stylów i odmienność spraw nieco przytłacza.

Polecam każdemu, kto chce eksplorować gatunek, albo szuka czegoś nowego. To dość ciekawy sposób, by zapoznać się z innymi bohaterami i autorami.

× 2 | link |
@m_mikos
2020-05-05
8 /10
Przeczytane Thriller / Sensacja / Kryminał antologia
@mikusia959
@mikusia959
2019-11-21
9 /10
Przeczytane
@ReniBook
@ReniBook
2019-11-18
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Twarzą w twarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl