Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych

Wojciech Lachiewicz
Książka Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych
Książka Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja stanowi kompleksowy zbiór wiarygodnych i niekwestionowanych przez regionalne izby obrachunkowe wzorów uchwał i zarządzeń dotyczących spraw finansowych. Każdy wzór został poprzedzony komentarzem nawiązującym do wymaganych i możliwych treści tego rodzaju uchwały (zarządzenia) oraz do aktualnego orzecznictwa regionalnych izb obrachunkowych i sądów administracyjnych. Książka jest odpowiedzią na potrzeby samorządów związane z dostępem do wzorów formularzy i aktualnych aktów prawnych z zakresu prawa finansów publicznych. Jest adresowana zarówno do służb finansowych organów samorządu terytorialnego, jak i do obsługi prawnej tych organów. Uchwały i zarządzenia prezentowane w tej książce dotyczą m.in.: procedury budżetowej, opracowywania, uchwalania, zmiany i wykonywania budżetu, zaciągania zobowiązań powodujących dług publiczny, opracowywania i zmiany wieloletniej prognozy finansowej, udzielania dotacji z budżetu samorządu, informacji półrocznej, zatwierdzania sprawozdań finansowych i udzielania absolutorium organowi wykonawczemu samorządu. W książce omawiamy również zagadnienia dotyczące funduszu sołeckiego, gospodarki odpadami komunalnymi, funkcjonowania żłobków i klubów dziecięcych, gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, programów współpracy z organizacjami pozarządowymi. Niniejsza książka jest w zasadzie pierwszą tego typu publikacją opracowaną na potrzeby samorządu terytorialnego. Wzory aktów z trudnego obszaru tematycznego, jakim jest prawo finansów publicznych, zostały poprzedzone rzetelnymi komentarzami od autorów wywodzących się z praktyki finansowej. Publikacja stanowi cenną pomoc dla pracowników wydziałów i referatów finansowych oraz dla obsługi prawnej organów samorządu terytorialnego. Można ją także polecić studentom seminariów z tematyki finansów publicznych i prawa finansowego. dr hab. Krzysztof Surówka, Profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-3608-4, 9788325536084
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych”- Wojciech Lachiewicz

Książka Klasyfikacja Budżetowa 2011
Klasyfikacja Budżetowa 2011 Wojciech Lachiewicz
Publikacja niniejsza stanowi kontynuację zeszłorocznego wyda...
Książka Finanse publiczne
Finanse publiczne Wojciech Lachiewicz
Niniejsza książka jest zbiorem kilkunastu monografii poświęc...
Książka Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry.
Niepubliczne jednostki oświ... Karolina Woźniczko, Urszula Winkowska-Zakrzewska, Anna Siwonia, Łukasz Kasiak ...
Zarządzanie niepubliczną jednostką oświatową to sprawa trudn...

Cytaty z książki

O nie! Książka Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe