Ukochany syn

Shilpi Somaya Gowda
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Ukochany syn
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.4 /10
Ocena 7.4 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

 Poruszająca opowieść o losach młodego człowieka u progu dorosłego życia pióra autorki bestsellerowej „Sekretnej córki”. 
 
 Anil przyszedł na świat w zamożnej rodzinie z rolniczych rejonów Indii. Wszyscy oczekują, że jako najstarszy, ukochany syn przejmie po ojcu rolę głowy klanu oraz lokalnego sędziego, mądrze i z wyczuciem rozstrzygającego spory mieszkańców wioski. Anil dokonuje jednak innych wyborów. Jako pierwszy w swojej rodzinie skończy studia i zostanie lekarzem, pierwszy opuści też Indie, by pracować za oceanem. Tysiące kilometrów od rodzinnej wioski rozpoczyna nowe życie w pełnym pokus Dallas, poznaje smak alkoholu i miłości, odkrywa również mroczne strony swojej przybranej ojczyzny i na własnej skórze przekonuje się, ile niebezpiecznych sprzeczności ona skrywa. Praca w obleganym przez najbiedniejszych mieszkańców miasta szpitalu jest wyczerpująca i nie szczędzi mu rozczarowań, mimo to Anil nie zamierza się poddawać, zdecydowany w tym właśnie miejscu na świecie zbudować swoją przyszłość. 
 Tymczasem w Indiach przyjaciółka Anila z dzieciństwa Leena wychodzi za mąż i opuszcza ukochany dom, by zamieszkać z nową rodziną. Wkrótce pozna smak okrucieństwa i przekona się, że marzenie o miłości równie silnej jak ta, która połączyła jej rodziców, może na zawsze pozostać niespełnione. Źle dzieje się również w życiu Anila. Dramatyczne wydarzenie stawia pod znakiem zapytania jego wartość jako lekarza i przyjaciela. Nawet jego szczęśliwy dotychczas związek zaczyna się psuć. Podczas letniej wizyty w rodzinnej wiosce Anil odnawia znajomość z Leeną, która zdaje się go rozumieć lepiej niż ktokolwiek inny. Na drodze ich miłości stanie jednak pewna fatalna w skutkach decyzja sprzed lat. 
 Dwoje młodych ludzi będzie musiało wybierać pomiędzy wolnością a obowiązkiem, lojalnością a prawdziwym uczuciem. 
 

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

Data wydania: 2016-01-14
ISBN: 978-83-8069-229-9, 9788380692299
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 496
dodana przez: monica

Autor

Shilpi Somaya Gowda Shilpi Somaya Gowda
Urodzona 9 grudnia 1970 roku w Kanadzie (Toronto)
Shilpi Somaya Gowda urodziła się i wychowała w Toronto, w rodzinie imigrantów z Bombaju. Latem 1991 roku pracowała jako wolontariuszka w indyjskim sierocińcu. Obecnie wraz z mężem i dziećmi mieszka w Kalifornii.

Pozostałe książki:

Sekretna córka Ukochany syn Co nam zostało
Wszystkie książki Shilpi Somaya Gowda

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Ukochany syn aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
9 /10
Przeczytane ❤ 2016 ❤ Odwiedzamy USA Odwiedzamy Indie

Jakiś czas temu czytałam poruszającą historię Ashy, która zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji i wychowywała się w Stanach Zjednoczonych z dala od swojej prawdziwej ojczyzny, tożsamości i korzeni. Jej historię możemy poznać z powieści "Sekretna córka" Shilpi Somayi Gowdy. Ostatnia książka autorki - "Ukochany syn" to, podobnie jak poprzednim razem, podróż do dwóch różnych światów o odmiennej kulturze i tradycji - Indii i USA.

Anil Patel - najstarszy syn pochodzący z szanowanego rolniczego rodu w Panchanagarze kończy akademię medyczną w Ahmadabadzie i wyjeżdża do Dallas w Stanach Zjednoczonych, aby tam podjąć staż w Parkview - jednym z najlepszych teksańskich szpitali. Odtąd jego życie ulega całkowitej zmianie nie tylko z powodu opuszczenia rodzinnego domu, wszystkich bliskich mu osób, kraju, w którym się wychował, ale także z uwagi na całkowicie odmienną cywilizację, gdzie nie istnieją bariery i granice wyznaczane przez wielowiekową kulturę, tradycję i zwyczaje. Różnice te dają się zauważyć niemal w każdej sferze życia, czy to w pracy, w kontaktach z ludźmi, na ulicach, czy wreszcie w sprawach damsko - męskich.

"W jego ojczyźnie reguły postępowania były jasne. W akademii medycznej chłopcy i dziewczęta na ogół trzymali się we własnych kręgach. Większość rówieśników Anila oczekiwała, że ich małżeństwa zostaną zaaranżowane przez rodzinę. Rodzice przygotowywali "portfolia" dzieci i zamieszczali ogłoszenia matrymonialne w prasie. Porównywano drzewa geneal...

| link |
@monica
2019-11-01
7 /10
Przeczytane

Bardzo wciągająca i poruszająca historia. Polecam ....

| link |
@BagatElka
2019-11-08
7 /10
Przeczytane
@Asamitt
2019-11-03
7 /10
Przeczytane Klimaty Orientu Obyczajowe/Przygodowe/Dramaty
@Kamik
2019-11-05
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ukochany syn. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2023 nakanapie.pl