Umberto Eco : labirynt świata : biografia

Daniel Salvatore Schiffer
Umberto Eco : labirynt świata : biografia
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Umberto Eco jest niewątpliwie jedynym w swoim rodzaju objawieniem kultury współczesnej. Profesor uniwersytetu w Bolonii, mediewista, specjalizujący się w semiotyce, znany wcześniej głównie w kręgach akademickich, w roku 1980, mając prawie 50 lat, debiutuje jako pisarz i natychmiast zdobywa ogromną sławę. Kilkanaście milionów egzemplarzy ?Imienia róży" sprzedanych na całym świecie i głośna ekranizacja Annouda w 1986 roku to dopiero początek zawrotnej kariery pisarskiej Eco. Ten wnikliwy badacz kultury masowej i mediów sam staje się ich ulubieńcem i gwiazdą. Każda kolejna z misternie konstruowanych powieści Umberta Eco - ?Wahadło Foucaulta", ?Wyspa dnia poprzedniego", ?Baudolino" - jest wydarzeniem kulturalnym na skalę światową. O swej fenomenalnej twórczości mówi skromnie, że po prostu ?dla zabawy przeszedł od roboty teoretycznej do opowiadania historyjek, wykorzystując dokładnie te same materiały, co w dziedzinie refleksji filozoficznej". Daniel Salvatore Schiffer we wnikliwej biografii intelektualnej, autoryzowanej przez Eco, próbując zgłębić fenomen tego genialnego twórcy, penetruje zakamarki jego archiwum umysłowego, w którym niby w pracowni alchemika dokonują się czarodziejskie przemiany. Schiffer śledzi wędrówkę niestrudzonego badacza przez labirynt kultury i ukazuje, jak w jego uniwersalnym Dziele odbijają się tajemnice świata.
ISBN: 978-83-7255-910-4, 9788372559104
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Umberto Eco : labirynt świata : biografia? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Umberto Eco : labirynt świata : biografia. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl