Umysł, ciało, duchowość.

Paweł Malinowski
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów
Umysł, ciało, duchowość.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 5 ocen kanapowiczów

Opis

Umysł, ciało, duchowość

Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspektywy psychoterapeuty

Bardzo potrzebna książka, odpowiadająca na wiele ważnych pytań trapiących współczesnych ludzi, którzy szukają sposobów ratowania swego zdrowia i życia. - Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener, doradca biznesowy, propagator terapii integralnej

Umysł, ciało, duchowość łączy inspirującą opowieść psychoterapeuty o własnej drodze do rozwoju osobistego i zdrowia z przydatnymi narzędziami, które pomogą zrozumieć, jak bardzo zdrowie fizyczne może się przekładać na stan psychiczny. Częste problemy, takie jak przewlekłe zmęczenie czy obniżony nastrój, mogą bowiem negatywnie wpływać nie tylko na samopoczucie czy sprawność intelektualną, lecz także na możliwość wewnętrznego rozwoju.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest psychoterapii, praktyce medytacyjnej oraz duchowości, druga natomiast prezentuje rzetelną wiedzę na temat konkretnych działań sprzyjających odbudowie zdrowia fizycznego, które są przedstawione w duchu medycyny integracyjnej i oparte na wynikach najnowszych badań. Autor przekonująco wyjaśnia, jak ważne jest zajmowanie się nie tylko własnymi myślami i emocjami, lecz także ciałem. Umysł i ciało stanowią bowiem nierozłączne aspekty jednego systemu.

Poza wskazówkami do pracy nad rozwojem osobistymi w książce znajdują się również informacje dotyczące prawidłowego funkcjonowaniem organizmu, związane m.in. z uzupełnianiem niedoborów składników odżywczych, usuwaniem obciążeń toksycznych, zastosowaniem wybranych ziół, a także diagnostyką i leczeniem boreliozy, która jest bardzo kłopotliwa w rozpoznaniu i leczeniu.

O książce:

Bardzo potrzebna książka odpowiadająca na wiele ważnych pytań dotyczących zdrowia i życia w dżungli dezinformacji. Autor rzetelnie, wyczerpująco i ciekawie przekonuje czytelnika do zalet multimodalnego, integralnego traktowania naszych problemów psychologicznych i egzystencjalnych oraz do szerszej, bardziej wszechstronnej autorefleksji. Wartościowa lektura dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, a szczególnie dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju. - Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener, doradca biznesowy

Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym zdrowiem w szerszej perspektywie. Jest to moim zdaniem jedna z ważniejszych publikacji na temat funkcjonowania organizmu, a na pewno najbardziej uniwersalnych spośród tych, które się ostatnio ukazały. Jasny, prosty język, zwięzły przekaz, a przede wszystkim wyważony sposób narracji – bez umniejszania roli głównego nurtu medycyny czy gloryfikacji którejkolwiek metody – sprzyja lekturze. Przedstawione informacje zostały zaś poparte obszernym zestawem prac naukowych i doświadczeniem wielu lekarzy. Autor omawia m.in. tematy zrównoważonej suplementacji, odżywiania i odtruwania organizmu, nie pomijając psychologii i duchowości człowieka, czym zachęca do całościowego spojrzenia na istotę ludzką. - lek. med. Waldemar Rybiński, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, praktyk medycyny funkcjonalnej


Data wydania: 2021-03-17
ISBN: 978-83-66404-58-8, 9788366404588
Wydawnictwo: EDGARD
Seria: samo sedno
Kategorie: Psychologia, Poradniki
Stron: 432
dodana przez: chudini0505

Autor

Paweł Malinowski Paweł Malinowski - psychoterapeuta, absolwent medycyny, współzałożyciel i wieloletni członek zarządu Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Zaangażowany w rozwój i odkrywanie, czym jest istnienie oraz jaki jest jego sens, poza tym, k...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem

{} WYBÓR REDAKCJI
2.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Książka złożona z dwóch części, różnych części; tematycznie, merytorycznie i logicznie. Pierwsza historia skupia się na wnętrzu człowieka, nieustannemu balansowaniu pomiędzy duszą a ciałem, ciekawym wręcz ujęciem psychoterapii, autodiagnozy i autopomocy. W moim odczuciu stanowi nieocenione źródło wiedzy na temat psychiki człowieka, jej relacji... {} Recenzja książki Umysł, ciało, duchowość.

@phd.joanna@phd.joanna {}× 7

Jak byś zdrowym?

15.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Umysł, ciało i duchowość to książka Pawła Malinowskiego,który jest psychoterapeutą oraz studentem medycyny. Można więc rzec, że na ciele i umyśle człowieka zna się doskonale. Jak jednak jest z duchowością i dlaczego połączył te trzy elementy w jedną książkę? Książka składa się z dwóch części podzielonej na rozdziały. Część pierwsza skupia się ... {} Recenzja książki Umysł, ciało, duchowość.

@Kyna@Kyna {}× 1

W zdrowym ciele, zdrowy duch.

27.04.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

"Umysł dusza ciało" to książka, o wspieraniu zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. W pierwszej części omówione są zagadnienia z psychoterapii i duchowości, które jak się okazuje mogą iść ze sobą w parze. Natomiast w drugiej części otrzymujemy porady co do tego, w jaki sposób wspierać nasze zdrowie fizyczne w duchu medycyny integracyjnej... {} Recenzja książki Umysł, ciało, duchowość.

Coś dla ciała oraz ducha

17.05.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Nigdy nie ukrywałam, że szerokorozumiany zdrowy styl życia jest dla mnie bardzo ważny. Staram się jak najlepiej dbać o zdrowie i karmić swój organizm nie tylko zdrowym jedzeniem, ale i informacjami. Bardzo chętnie sięgam po różnego rodzaju poradniki, aby poszerzać swoją wiedzę w tym temacie. Jednak nie mogą to być byle jakie poradniki. Bardzo ważn... {} Recenzja książki Umysł, ciało, duchowość.

Moja opinia o książce

Opinie

SK
2021-03-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Chcę przeczytać

Ciekawy tutuł

{} | link |
@tomzynskak
2021-05-17
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
@zaglebiam_sie
2021-04-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10
@Kyna
2021-04-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
@phd.joanna
2021-04-02
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Umysł, ciało, duchowość.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl