Uroboros, czyli reportaż onanisty

Szymon Rogowicz
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Uroboros, czyli reportaż onanisty
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Uzależniony tkwi w kręgu nienasycenia jak Uroboros

Kiedyś Paweł marzył o rysowaniu komiksów, karierze grafika, miał pomysł na życie i mnóstwo planów. Dziś dobiega trzydziestki, wynajmuje pokój w mieszkaniu studenckim i nie potrafi znaleźć stałej pracy. Całą swoją energię przeznacza na poszukiwanie erotycznych doznań oferowanych przez wirtualny świat. Tkwiąc w silnym uzależnieniu od masturbacji, Paweł nie zauważa, jak zmarnowane przez niego dni zamieniają się w tygodnie, miesiące i lata. Dawne aspiracje straciły na znaczeniu, a kolejne próby walki z nałogiem za każdym razem kończą się porażką oraz gorączkowym poszukiwaniem seksualnego spełnienia.

„Uroboros, czyli reportaż onanisty” to dramat przepełniony bólem i żalem do samego siebie. Zapis podróży w głąb świadomości rozdartego wewnętrznie człowieka, a zarazem ważny głos w dyskusji na temat przemian cywilizacyjnych i kulturowych w scyfryzowanym świecie.

Wydanie 1 - Wyd. Novae Res
Data wydania: 2023-12-15
ISBN: 978-83-8313-821-3, 9788383138213
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 296
dodana przez: NovaeRes

Autor

Szymon Rogowicz Szymon Rogowicz Urodzony w 204. rocznicę wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Twierdzi, że lubi czytać komiksy, ale większości swojej kolekcji nawet nie rozpakował z folii. Interesuje go muzyka drugiej połowy XX wieku i futurologia. Jest amatorem gier planszowyc...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Uroboros, czyli reportaż onanisty nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@vaneskania07
2024-01-23
9 /10
Przeczytane

Uzależnienie, jakie by ono nie było, wyniszcza człowieka fizycznie, a jeszcze bardziej psychicznie. Cykl dnia jest taki sam i nie da się przed nim uciec.

Głównym bohaterem jest Paweł. Był kiedyś ambitnym studentem ASP. Miał mnóstwo marzeń, których nie udało mu się spełnić, bo porwał go internet...Nagle ma już 30 lat na karku, a życie wcale nie poszło w dobrą stronę. Mieszka w mieszkaniu studenckim i nie ma pracy. Jedyne doznania, które sprawiają mu trochę przyjemności w ciągu dnia są w wirtualnym świecie.

Jest to książka, która pokazuję, jak trudno wyjść z uzależnienia. Zmienienie rutyny wcale nie jest takie proste, a zniszczona psychika płata nam co raz większe figle. Czas leci, a my nie możemy się już cofnąć w czasie, ale zawsze możemy zmienić przyszłość. Jest to niesamowicie trudny i wymagający dużej odwagi proces, który w wielu przypadkach się nie udaje. Ludzie widząc swoje porażki się poddają.

A czym w zasadzie jest ten cały uroboros?

Uroboros to symbol przedstawiający węża z ogonem w pysku, który bez przerwy pożera samego siebie i odradza się z siebie.

Ten motyw idealnie ukazuję, jak działa uzależnienie. Im więcej czegoś mamy, tym więcej chcemy. Do tego ciężko przerwać uzależnienie i nawet, gdy nie chcemy to dalej robimy to samo.

Jest to bardzo ciężka, ale też potrzebna książka. Idealnie jest pokazane, jak zaczyna działać umysł człowieka, gdy ten zda sobie sprawę z tego, że poszedł za daleko. Ogromny żal i niena...

| link |
@paulaczyta
2024-01-23
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Uroboros, czyli reportaż onanisty. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl