Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana. Ich miejsce i znaczenie w senatorskim cursus honorum

Katarzyna Kapłoniak
Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana. Ich miejsce i znaczenie w senatorskim cursus honorum
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Administracja stolicy wielkiego imperium wymagała odpowiedniego doboru kadr rządzących. Wśród głównych urzędów administracyjnych należy wymienić trzy kuratele (cura aquarum, cura Tiiberis et riparum et cloacarum urbi, cura aedium sacrarum et operum locorumque publicorum), które obok prefektury miasta, obejmowały kluczowe dla życia stolicy sprawy. Analiza cursus honorum poszczególnych senatorów rzymskich pozwala odnaleźć odpowiedź na pytanie, kim byli urzędnicy, którym powierzono najważniejsze stanowiska w administracji stolicy oraz jakimi kryteriami kierowali się władcy w ich obsadzaniu, a także jak otrzymane godności wpływały na dalszy przebieg karier sprawujących je urzędników.
Data wydania: 2013
ISBN: 978-83-62261-76-5, 9788362261765
Wydawnictwo: Iagellonica - Historia
Seria: Pragmateia
Stron: 342
dodana przez: AnotherOne

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana. Ich miejsce i znaczenie w senatorskim cursus honorum? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Urzędy kuratorskie administracji miejskiej Rzymu od Augusta do Dioklecjana. Ich miejsce i znaczenie w senatorskim cursus honorum. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl