Ustrój samorządu terytorialnego

Piotr Rączka, Tomasz Jędrzejewski, Zbigniew Bukowski
Ustrój samorządu terytorialnego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Samorząd terytorialny stanowi we współczesnych społeczeństwach jedną z podstawowych zinstytucjonalizowanych form życia społeczno-politycznego. Jego ranga i znaczenie jest olbrzymie także w Polsce. Nie bez kozery w historii współczesnej naszego kraju jednymi z najistotniejszych punktów przełomu są przywrócenie samorządu w 1990 r. oraz reforma administracyjna z 1998 r. przywracająca samorządowe powiaty oraz tworząca regionalne samorządowo-rządowe województwa. Samorząd terytorialny odgrywa coraz większą rolę w życiu społeczności lokalnych i regionalnych. Wraz z rozwojem instytucji społeczeństwa obywatelskiego staje się partnerem i najważniejszym kreatorem określonych małych i większych terytorialnie wspólnot. Jednakże jego możliwości działania są ściśle wyznaczone przez prawo. Stanowi ono główny przedmiot naszego zainteresowania w niniejszym opracowaniu. Autorzy czerpiąc z dorobku teorii oraz własnej praktyki starali się przybliżyć czytelnikom podstawowe instytucje prawa ustrojowego w zakresie samorządu terytorialnego. Opracowanie to kierowane jest głównie do studentów kierunków prawo i administracja, choć mamy nadzieję, że z zainteresowaniem przyjmą je także praktycy - samorządowcy. Stąd oprócz przedstawienia dorobku teoretycznego, częste nawiązanie do orzecznictwa sądowego. W opracowaniu uwzględniliśmy stan prawny na dzień l września 2005 roku.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-7285-265-6, 9788372852656
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierowania \"Dom Organizatora\"
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ustrój samorządu terytorialnego nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ustrój samorządu terytorialnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl